نمایش نمایش

شناسه : 32757970
دبیر کمیسیون مبارزه با کالای قاچاق و ارز استان یزد خبر داد


ترحمی گفت: با توجه به آسیب شناسی که صورت گرفته یک نگرانی وجود دارد که با توجه به تشدید مقابله و کنترل هایی که صورت می گیرد احتمال اینکه استان یزد به بارانداز و محل دپو کالای قاچاق تبدیل شود، وجود دارد.

به گزارش عصر فرهنگ؛ احمد ترحمی در همایش تبیین مبارزه با قاچاق کالا در یزد، عنوان کرد: در استان یزد به دلیل  تقید و تعهدی که مردم، اصناف و کسبه به رزق حلال دارند ما در سطح عرضه و بازار کمتر شاهد وجود کالای قاچاق هستیم.

دبیر کمیسیون مبارزه با کالای قاچاق و ارز استان یزد گفت: با توجه به اینکه استان یزد در مرکز کشور قرار دارد و شاهراه ارتباطی جنوب به شمال و شرق به غرب محسوب می شود، بیشترین مشکل ما در بخش ترانزیت است.

وی ادامه داد: بیشترین ترانزیت کالاهای وارداتی از سمت بنادر جنوب از طریق معابر استان یزد صورت می گیرد و طبعاً اگر قاچاقی وجود داشته باشد نیز از این طریق صورت می گیرد.

این مقام مسئول اظهار کرد: با توجه به آسیب شناسی که صورت گرفته یک نگرانی وجود دارد که با  توجه به تشدید مقابله و کنترل هایی که صورت می گیرد احتمال اینکه استان یزد به بارانداز و محل دپو کالای قاچاق تبدیل شود، وجود دارد.

وی تاکید کرد: با توجه به ارازنی نسبی زمین و اموال به نسبت سایر استان ها و قرار گرفتن در مرکز و آسان بودن ارتباط با استان های همجوار این احتمال وجود دارد که کالای قاچاق در یزد دپو و از اینجا توزیع شود.

ترحمی افزود: خوشبختانه با اشراف و حساسیتی که وجود دارد با طرح شناسایی انبارها خود به خود بخشی از این نگرانی مرتفع می شود.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای کنترل قاچاق کالا تاکید کرد: پنج گلوگاه و ایست و بازرسی مصوب در سطح استان یزد به صورت ثابت و دائم استقرار دارد.

مدیر دفتر مبارزه با کالای قاچاق و ارز استان یزد  در پایان خاطر نشان کرد: تعامل و همکاری خوبی بین نهادهای امنیتی، انتظامی و قضایی در این زمینه وجود دارد که یک اشرافیت کامل بر تردد کالاهای قاچاق به ما می دهد.

انتهای پیام/
 


فرهنگی فرهنگی

جدیدترین ها جدیدترین ها