نمایش نمایش

شناسه : 25884004
سرپرست فرمانداری خاتم خبر داد


سرپرست فرمانداری خاتم از آغاز خاموشی های زمستانه چاه های کشاورزی در بخش مرکزی شهرستان خاتم خبر داد.

به گزارش عصر فرهنگ، به نقل از  طنین خاتم؛ سرپرست فرمانداری خاتم در نشست شورای حفاظت از منابع آب در ابتدا با اشاره به فرهنگ خاموشی چاههای کشاورزی در گذشته خاتم از آغاز خاموشی های زمستانه چاه های کشاورزی در بخش مرکزی این شهرستان خبر داد.

محمد محمودی ضمن بیان ارزشمند دانستن آب های زیرزمینی با توجه به کاهش بارندگی ها در این شهرستان ،خواستار تداوم این طرح در سال های آینده و به صورت هماهنگ در جای جای شهرستان شد.

وی آبیاری نوین کشاورزی را یکی از شیوه های بهینه صرفه جویی در مصرف آب اعلام کرد و افزود: کشاورزان می توانند با استفاده از این شیوه کشاورزی موجبات حفظ و حراست از منابع آبی شهرستان را با همکاری مسئولان تداوم بخشند.

در ادامه این نشست رئیس اداره منابع آب شهرستان توضیحاتی راجع به شرایط منابع آب شهرستان، ممنوعیت منطقه، میزان افت سطح تراز آب زیرزمینی و وضعیت بارندگی ارائه کرد و اجرای طرح خاموشی زمستانی را شروعی برای اجرایی کردن کنتور هوشمند و تحویل حجمی آب به کشاورزان دانست.

جواد منصوری خاطرنشان کرد: خوشبختانه طرح خاموشی زمستانه در شهرستان خاتم با استقبال کشاورزان و بهره برداران قرار گرفته است که این مهم می تواند علاوه بر مزایای فراوانی که دارد افت آبهای زیرزمینی را نیز کاهش دهد.

وی اظهار کرد: اجرایی شدن خاموشی زمستانی چاه های کشاورزی برای اولین بار در استان یزد، در شهرستان خاتم و بخش مروست اجرا شده است و با انجام خاموشی در بخش مرکزی در تمامی چاه های کشاورزی شهرستان خاتم خاموشی اجرا شده است.
 

 

انتهای پیام/ک


فرهنگی فرهنگی

جدیدترین ها جدیدترین ها