نمایش نمایش

شناسه : 32757389
معاون استاندار یزد:


طالبی بیان داشت: شاید بتوان گفت یکی از بهترین عملکردها در چند سال گذشته عملکرد ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز بوده که با اجرای طرح های بسیار خوبی که در حوزه های مختلف داشته اند، هم امیدواری ما به کنترل قاچاق کالا و ارز بیشتر شده و هم شاهد هماهنگی بهتر دستگاه های دست اندرکار در سطوح استانی و ملی هستیم.

به گزارش عصر فرهنگ؛ محمدعلی طالبی پیش از ظهر امروز در همایش تبیین مبارزه با قاچاق کالا و ارز یزد، بیان داشت: شاید بتوان گفت یکی از بهترین عملکردها در چند سال گذشته عملکرد ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز بوده که با اجرای طرح های بسیار خوبی که در حوزه های مختلف داشته اند، هم امیدواری ما به کنترل قاچاق کالا و ارز بیشتر شده و هم شاهد هماهنگی بهتر دستگاه های دست اندرکار در سطوح استانی و ملی هستیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری یزد ادامه داد: اجرای این طرح ها این امیدواری را ایجاد کرده که با تداوم و تکمیل سامانه هایی که در حال حاضر در حال بهره برداری است ما پدیده قاچاق را طی چند سال آینده به شکلی بسیار محدوتر از امروز داشته باشیم و در نتیجه رونق هر چه بیشتر اقتصادی در کشور و مخصوصا رونق تولید در داخل کشور اتفاق بیافتد.

وی افزود: استان یزد موقعیت خاصی در مرکز کشور داشته و به نوعی کانال عبور کالاهای قاچاق از سمت جنوب به شمال و غرب به شرق است. از سوی دیگر بسیاری از واحدهای صنعتی ما در اثر ورود کالاهای قاچاق با مشکلاتی مواجه شده اند که هماهنگی، همکاری و همدلی همه اعضای ستاد در استان و پشتیبانی مسئولین در سطح کشور می تواند به رفع مشکلاتی که ما در حوزه قاچاق کالا و ارز داریم کمک کند.

این مقام مسئول اذعان داشت: نیروهای  زیادی در استان به نوعی درگیر مبارزه با پدیده قاچاق هستند که دغدغه هایی برای ما به وجود آورده، به عنوان مثال یکی از مشکلات ما کمبود انبار برای توقیف کالاهای قاچاق بوده و همچنین با کمبود شدیدی در بحث نیروی انسانی در دستگاه های انتظامی مواجه هستیم، چرا که تعداد زیادی از نیروها مشغول مبارزه با قاچاق کالا و ارز هستند و ممکن است در بخش های دیگر با کاستی روبرو شویم.

وی اعلام کرد: اکنون در مسیری قرار داریم که این امیدواری در همه ما به وجود آمده که شاهد رونق بیشتر تولید و افزایش نرخ اشتغال در اثر کاهش قاچاق باشیم.

انتهای پیام/


 


فرهنگی فرهنگی

جدیدترین ها جدیدترین ها