نمایش نمایش

شناسه : 25883402
خطیب جمعه بخش بهمن:


امام جمعه بخش بهمن گفت: ایران برای برداشتن تحریم به هر طریق، با طرف های مقابل همکاری کرد، حتی رآکتور هسته ای اراک را با بتن پر کرد؛ اما آمریکا کلاه گشادی به سر ما گذاشت و به تعهداتش عمل نکرد.

به گزارش عصر فرهنگ، به نقل از سرو ابرکوه، حجت الاسلام و المسلمین رضا علیزاده امام جمعه بخش بهمن در خطبه های نماز جمعه این شهر به سخن امام علی (ع) و تاکید حضرت بر داشتن بصیرت اشاره کرد و گفت: علی علیه السلام فرموده اند گه کور آن نیست که چشمش نابینا باشد بلکه کور (واقعی) آن کسی است که دیده بصیرتش نبیند.

بی بصیرتی مردم و مسئولان، عامل شکست حکومت امام علی(ع)
حجت الاسلام علیزاده تصریح کرد: یکى از مهم‌ترین علت های شکست حکومت امام على(ع)، سوء استفاده دشمنان از بی‌بصیرتى برخی از دوستان ایشان بود، در گزارشى آمده است که حضرت علی(ع) در این‌باره می‌فرماید: «اى کوفیان! من به سه خصلت [که در شما هست] گرفتار آمده‌ام: گوش دارید، امّا کَرید،  زبان دارید، امّا لالید، چشم دارید، امّا کورید.

وی با بیان تاگید فراوان دین بر داشتن بصیرت افزود: دهه ای که در حال سپری شدن است دهه بصیرت است، از مؤلفه هاي بصيرت، دشمن شناسي، استکبارستيزي و نداشتن اعتماد به استکبار جهاني است؛ باید پذیرفت و باور کرد که آمریکا دشمن درجه یک نظام جمهوری اسلامی است و نباید به حرف و وعده او عمل کرد.

علیزاده تاکید کرد: دولت مستکبر آمریکا ورشکسته اقتصادی است و از فرهنگ زننده و مبتذلی رنج می برد، خانواده های گسسته و از هم پاشیده ماهیت آنهاست؛ اینها چه کمکی می توانند به ما کنند؟

این مسئول افزود: رهبر معظم انقلاب در دیدار با دانشجویان بسیجی مدال‌آور دانشگاه شریف؛ دوباره توصیه به اقتصاد مقاومتی کرده و آن را یک اندیشه‌ی تجربه‌شده در دنیا بیان کردند که فقط اختصاص به ما ندارد؛ خود آمریکا علت پیشرفت علم و صعنتش به جهت اقتصاد مقاومتی است.

ماهواره و فضای مجازی، امروز مبلغ کشف حجاب در ایران هستند
حجت الاسلام علیزاده به 17 دي سالروز اجراى توطئه استعمارى كشف حجاب به دستور رضاخان پهلوى در سال 1314 اشاره کرد و گفت: کشف حجاب در ایران به سه دوره تقسیم میشود دوره اول دوره رضاخان بود که با سرنیزه و بالاجبار چادر را از سر زن ها برداشت، دوره دوم دوره پهلوی که با تبلیغات و ناسزاگویی به حجاب،کشف حجاب کردند و دوره سوم دوره انقلاب و رویارویی آن با تمدن غربی، در این دوره قرارگاه های ضد فرهنگی دشمن از طریق وسایل ارتباط جمعی (مثل ماهواره ها، سایت های ضد اسلام و انقلاب، فضاهای مجازی و بعضی از کانال های تلگرامی) جای سرنیزه های رضاخان و ناسزاگویی های شاه گرفتند.

خطیب جمعه مهردشت تاکید کرد: رضاخان با زور از سر دختران و زنان چادر بر می داشت، ولی  امروز دشمن کاری کرده و می کند که دختران و زنان خودشان کشف حجاب می کنند و این را فرهنگ و تمدن می دانند.

وی افزود: نقش زن در جامعه؛ انسان‏سازیست، نه شى‏اى براى هوسرانى، امروز دشمن می خواهد زنان وسیله ای برای هوسرانی مردان باشند و از آن نقش و هدف اصلی که انسان سازی است دور نماید.

بصیرت و هوشیاری مردم؛ عامل ایجاد رخدادهای مهم 19 دی سال 56 و 9 دی سال 88
امام جمعه بخش بهمن، در بخش دیگری از سخنان خود به شباهت های واقعه ي 19 دي و قيام مردم قم در سال 56، به 9 دی سال 88 پرداخت و گفت: از چند جهت قیام 19 دی شباهت زیادی به قیام 9 دی دارد که هردو مظهر بصیرت و هوشیاری مردم است.

وی افزود: اولین شباهت این بود که در سال 1356 اهانت به ولایت فقیه و امام خمینی(ره) شد و باعث حضور گسترده مردم به میدان شد و در 9 دی هم مردم برای امام و رهبر و میثاق با ولایت به صحنه آمدند، شباهت دوم اینکه  هر دو قیام ،قیام علیه تهاجم به باور های دینی بود؛ در سال 56 حجاب را کهنه پرستی و ارتجاع سیاه نامیدند و به باورهای دینی مردم اهانت کردند، در 9 دی هم به باور دینی مردم من جمله عاشورا و امام حسین و مساجد اهانت شد روز عاشورا شادی کردند و مسجد ها به آتش کشیدند  آنچه مهم است اینکه در هر دو قیام ، بصیرت و هوشیاری مردم بود که باعث شد توطئه دشمنان اسلام و انقلاب خنثی شود.

برجام کلاه گشادی بود که آمریکا بر سر ما گذاشت
وی در قسمت پایانی خطبه های امروز نماز جمعه شهر مهردشت به واقعه تاسف بار 21 دي و ترور و شهادت شهید احمدى‏روشن از شهداى هسته‏اى به دست منافقين كوردل پرداخته و گفت:  ترور؛ نشانه به بن‏بست رسيدن استكبار جهانى به سردستگى آمريكا و صهيونيزم است؛  ما برای صنعت هسته ای که صلح آمیز است 4 الی 5 شهید تقدیم کردیم.

وی افزود: ایران برای برداشتن تحریم به هر طریق، با طرف های مقابل همکاری کرد حتی رآکتور هسته ای اراک را با بتن پر کرد؛ اما آمریکا کلاه گشادی به سر ما گذاشت و به تعهداتش عمل نکرد. زحمات دانشمندان هسته ای نباید بی جواب بماند و جوابش این است که دولتمردان در مقابل بدعهدی آمریکا ونقض برجام قاطعانه بایستند و از حقوق ملت و خون پاک این شهدا دفاع کنند.

انتهای پیام/ ک


فرهنگی فرهنگی

جدیدترین ها جدیدترین ها