نمایش نمایش

شناسه : 25677709
دلیل جالب دانشگاه فرهنگیان برای لغو مراسم 9 دی؛


مسئولین دانشگاه فرهنگیان یزد با این استدلال که باید حتما برنامه های سیاسی در دانشگاه به صورت مناظره ای برگزار شود یعنی باید حتماً فردی نیز برای دفاع از فتنه به دانشگاه بیاید! از برگزاری نشست بصیرتی به مناسبت نهم دی ماه در این دانشگاه ممانعت کردند.

مسئول بسیج دانشگاه فرهنگیان یزد در مصاحبه با عصر فرهنگ گفت: بسیج دانشجویی و جنبش دانشجویی به دلیل وظیفه و مسئولیتی که دارد که میبایست در برابر اتفاقات زمان موضع گیری داشته باشد و دست به روشنگری بزند. به همین دلیل بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان یزد به مناسبت حادثه عظیم و خارق العاده 9دی که عظمت آن همانند انقلاب اسلامی57 میباشد اقدام به دعوت از دکتر محمد حسن قدیری ابیانه کرد تا از تجربه ای که ایشان هم در انقلاب و هم در طول دوران مسئولیتشان در جمهوری اسلامی داشتند استفاده شود و ابعاد پنهان فتنه را برای امت هویدا کنند.

مرتضی خاکی نژاد افزود: اما مسئولین دانشگاه با دلایل واهی همچون اینکه نباید شخصی از یک جناح خاص بیاید و حرف خود را بزند و باید حتما برنامه های سیاسی به صورت مناظره ای باشد یا اینکه فضای سالن وسیع است و جمعیت کمی برای شرکت در جلسه حضور پیدا خواهد کرد! با برگزاری این جلسه مخالفت ورزید و نگذاشتند که ایشان در پردیس شهیدان پاکنژاد یزد سخنرانی کنند.

وی تاکید کرد: برنامه ای که بسیج دانشجویی در نظر داشت برگزار کند به مناسبت گرامی داشت 9دی و همچنین متهم کردن فتنه و فتنه گران بوده است و اگر کسی بخواهد در مقابل ایشان قرار بگیرد و مناظره بکند میبایست از فتنه حمایت بکند! و چنین شخصی مطمئنا خود فتنه گر خواهد بود و اجازه ورود در محافل دانشگاهی را ندارد و دعوت از چنین اشخاصی خلاف سخن صریح حضرت آقا میباشد، ولی با این وجود رئیس دانشگاه به شدت تاکید بر برگزاری این جلسه به صورت مناظره ای داشتند.

خاکی نژاد اظهار کرد: اما با این وجود برای دعوت آقای آهنگران که از افرادی بوده است که در فتنه دست داشته و به صراحت از عوامل فتنه حمایت میکند هیچ مشکلی وجود ندارد و مورد استقبال آقایان نیز قرار میگیرد.

این فعال دانشجویی با اشاره به سابقه حمایت مسئولان دانشگاه فرهنگیان یزد از جریان فتنه گفت: این اولین باری نیست که رئیس دانشگاه فرهنگیان یزد در فعالیتهای تشکل انقلابی بسیج دانشجویی خلل ایجاد میکند و به صورت چکشی عمل کرده و تحرکات بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان یزد را سرکوب میکند تا به قول خودشان تک صدایی در دانشگاه نباشد. نمونه بارز کارشکنی ها مخالفت دانشگاه با حضور دکتر حسن عباسی در روز استکبار ستیزی است که توسط بسیج دانشجویی پردیس شهیدان پاکنژاد دانشگاه فرهنگیان یزد دعوت شده بود و از این بدتر و شنیئتر اقدام غیر قانونی پردیس فاطمه الزهرای دانشگاه فرهنگیان یزد در جمع آوری پوسترها و بنرهایی است که بسیج دانشجویی این پردیس به مناسبت 9دی در معرض نمایش گذاشته بود اما در کمال ناباوری این پوسترها جمع آوری شد.مگر این پوسترها دست چه کسانی را رو میکرده است که آقایان ناراحت شده اند؟! آیا علیه کسی غیر از فتنه گران بوده که حق آنها چیزی جز اعدام نمیباشد؟! پس چرا آقایان از این بابت ناراحت شده اند ؟!

مسئول بسیج دانشگاه فرهنگیان یزد تاکید کرد: آقایان متوجه نیستند که اگر بخواهند به این بهانه جلوی صدایی را بگیرند مطابق آیه «یریدون لیطفئو نور الله بافواههم و الله متم نوره و لو کره الکافرون» این صدای مخالفان با تفکر بسیجی و انقلابی خواهد که بسته خواهد شد و جوانان انقلابی نیز در برابر هیچ تبعیض و ظلمی کوتاه نخواهند آمد.

وی عنوان کرد: مسئولین می باید نسبت به این اقدامات غیرقانونی و هنجار شکنانه خود پایان دهند و پاسخگو باشند! تا کی میخواهند در فعالیت های بسیج دانشجویی خواسته یا ناخواسته مانع تراشی کنند و از فتنه گران حمایت کنند و با آنها عکس یادگاری بگیرند! به جای اینکه مسئولین دانشگاه فرهنگیان قوانین را رعایت کنند و دانشجو معلمان را نیز به انجام آنها ترغیب کنند، خلاف قانون عمل میکنند و حقوقی که تشکل بسیج دانشجویی دارد را نمیدهند. قطعاً هدف این آقایان نیز چه مغرضانه و چه غیر مغرضانه ضربه زدن به جنبش دانشجویی و خاموش کردن این عنصر فعال در همه عرصه ها چیز دیگری نیست اما به قول رهبر معظم انقلاب "خدا لعنت کند کسانی را که بساط فکر سیاسی و کار سیاسی و تلاش سیاسی را از دانشگاه‌ها جمع کردند".

خاکی نژاد گفت: رفتار این مسئولین زیاد دور از انتظار هم نیست به خاطر اینکه آن هنگامی که رئیس جمهوری که این آقایان را بر سر کار آورده خود به مردم و جوانان انقلابی بدترین توهین ها را میکند و آنها را بیسواد و بی شناسنامه میخواند و به جهنم حواله میدهد مسئولینی را هم که بر مسند امور مینشاند یا به ملت توهین میکنند و توانایی آنها را در حد آبگوشت بزباش میدانند و یا اینکه از بیت المال دزدی کرده و حقوق های نجومی میگیرند. و آن هنگامی هم که انتقادی نسبت به آنها گفته میشود با شدیدترین برخوردها عمل میکنند در عین اینکه خود را مدعی آزادی بیان نشان میدهند ولی در عمل همانند دیکتاتورها صدای مخالفان را خفه میکنند.

وی اظهار داشت: حرف آخر من نیز به عنوان نماینده ای از طرف تمام بسیجیانی که در طول چهار سال این دولت بر آنها سخت گذشت نسبت به مسئولین این است که بدانند با تحت فشار قراردادن جوانان انقلابی نمیتوانند به اهداف خود برسند و مردم را از انقلاب خسته و زده کنند و همچنین بدانند که ما جوانان انقلابی تا آخر ازین مردم دفاع خواهیم کرد و نخواهیم گذاشت که روحیه انقلابی از بین برود.


فرهنگی فرهنگی

جدیدترین ها جدیدترین ها