نمایش نمایش

شناسه : 33352717


لازم است که اعضای شورای شهر به طور مشخص توضیح دهند که حضور نماینده مردم تهران در شورای شهر یزد بر چه مبنایی بوده و این حضور چه آورده‌ای برای یزد داشته است!

به گزارش عصر فرهنگ؛ جلسه اخیر شورای شهر یزد با حضور یک چهره متفاوت و البته بی‌ارتباط با شورای شهر یزد برگزار شد. محمدرضا عارف نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در جلسه روز شنبه شورای شهر یزد حاضر شد. 

سئوالی که پیش می‌آید این است که به راستی فلسفه حضور عارف در جلسه شورای شهر یزد چیست؟ اگر بحث نماینده مجلس بودن وی موضوعیت دارد و اعضای شورای شهر به دنبال ارتباط گرفتن با مجلس بوده‌اند، مگر خود یزد نماینده ندارد که نماینده مردم تهران در جلسه شورای شهر یزد حاضر می‌شود و اصلا نماینده مردم تهران چه ربطی به یزد دارد؟ آیا هر نماینده مجلس که وارد یزد شد باید او را به شورای شهر دعوت کرد؟

اگر هم حضور عارف در جلسه شورای شهر مثلا به خاطر یزدی بودن عارف است و در این راستا اعضای شورای شهر خواسته‌اند گپ و گفتی با یک همشهری خود داشته باشند، می‌توانستند این جلسه دورهمی را خارج از زمان جلسات شورا برگزار کنند. چرا که یقینا جلسه رسمی شورای شهر با دورهمی خودمانی فرق می‌کند؟

لذا لازم است که اعضای شورای شهر به طور مشخص توضیح دهند که حضور نماینده مردم تهران در شورای شهر یزد بر چه مبنایی بوده و این حضور چه آورده‌ای برای یزد داشته است!

نکته قابل توجه جایی است که حضور محمدرضا عارف در مجلس و ناکارآمدی وی در دو سال گذشته با انتقادهای گسترده‌ای همراه بوده تا جایی که حتی برخی از حامیان و هم‌طیفان عارف نیز نتوانسته‌اند انفعال وی را نادیده بگیرند. به عنوان مثال چندی قبل صادق زیباکلام تئوریسین اصلاح‌طلبان برای توصیف محمدرضا عارف و فراکسیون امید از لفظ "بی‌عرضه" استفاده کرده بود. وی همچنین در جایی دیگر گفته بود: «بخشی از ناکارآمدی فراکسیون امید به نظر من به ناکارآمدی دکتر عارف برمی‌گردد... قطعا بسیاری از رأی دهندگان به عارف به این نیت به او رأی نداده‌اند که یک گوشه بنشیند و تماشاگر اتفاقات مجلس باشد.»

یزد رسا


فرهنگی فرهنگی

جدیدترین ها جدیدترین ها