نمایش نمایش

شناسه : 33432541
معاون سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری یزد خبرداد


معاون سیما و منظر سازمان سیما منظر و فضای سبز شهرداری یزد از جمع‌آوری و اصلاح بیش از 60 درصد از تابلوهای غیرمجاز توسط شهروندان خبر داد.

به گزارش عصرفرهنگ؛ معاون سیما و منظر سازمان سیما منظر و فضای سبز شهرداری یزد در گفتگو با یزدرسا، گفت: همزمان با اجرای عملیات عمرانی مرمت پیاده‌روها، سنگ جدول خیابان‌ها و نیز حذف موانع موجود در باغچه های سطح شهر و در راستای افزایش زیبایی منظر شهری و کاهش اغتشاشات بصری، سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری اقدامات اولیه جهت حذف تابلوهای غیر مجاز را آغاز کرده است.

محسن کرمی‌نیا اظهار کرد: بر اساس قانون جدید ساماندهی تابلوی مغازه‌ها، اصناف مختلف و دیگر تابلوهای موجود در سطح شهر که بعضاً غیرمجاز بوده و سبب آلودگی بصری در سیما و منظر شهر شده است، توسط سازمان سیما و منظر جمع آوری خواهد شد.

وی افزود: جمع‌آوری تابلوها در معابر اصلی شهر ازجمله: بلوار فقیه خراسانی، شهیدان اشرف، شهیدان انتظاری، جمهوری، شهید جوکار، جانباز، امامزاده جعفر(ع) و خیابان کاشانی و غیره آغازه شده است.

کرمی نیا اذعان کرد: حدود 60 درصد تابلوها توسط شهروندان جمع‌آوری شد و سازمان سیما مشغول جمع‌آوری بقیه تابلوها است.

وی ادامه داد: پیش بینی شده بود همه تابلوها تا پایان امسال جمع‌آوری شود اما به دلیل شلوغی خیابان‌ها و نزدیکی به ایام عید احتمالا تا اردیبهشت سال آینده ادامه پیدا کند.

معاون سیما و منظر سازمان سیما منظر و فضای سبز شهداری یزد عنوان کرد: تابلوهای معابر اصلی و منتهی به بافت تاریخی تا پایان اسفند جمع آوری می‌شوند.

کرمی‌نیا گفت: برای جمع آوری تبلوها مدتی قبل با اصناف، بانک ها، ورزش و جوانان ،آموزش و پرورش و غیره جلساتی ترتیب داده و از آنها کمک خواستیم و همچنین به شهروندان نیز آگهی و اخطار دادیم.

وی تصریح کرد: ساماندهی تابلوهای عمودی و فضایی نیز در دستور کار است.

انتهای پیام/


فرهنگی فرهنگی

جدیدترین ها جدیدترین ها