نمایش نمایش

شناسه : 32693745


بعد از اعلام خبر جسارت آشوبگران و به آتش کشیدن نخل امام حسین(ع) برخی دانسته و یا از روی عدم آگاهی تلاش کردند تا عاملان این حادثه را تبرئه کنند.

به گزارش عصر فرهنگ؛ به نقل از یزدرسا؛ با آغاز ناآرامی ها در کشور فرد یا افرادی اقدام به جسارت به نخل اباعبدالله الحسین(ع) در یکی از محلات یزد کرده و بخشی از نخل که یکی از نمادهای مقدس عزاداری مردم یزد است را به آتش کشیدند. سایت خبری یزدرسا جهت بر ملا کردن چهره شوم آشوبگران و نتیجتاً جدا شدن افراد فریب خورده از این جماعت اقدام به انتشار تصاویر این اقدام کرد.

اما متاسفانه عده ای ندانسته و یا شاید هم بعضاً مغرضانه و البته تعدادی نیز جهت تسویه حساب سیاسی اقدام به توجیه و تشکیک در این اقدام کردند.

جهت آگاهی این افراد و احیاناً کسانی که در ذهنشان شبهه ای در این خصوص شکل گرفته باید گفت عجیب است که هنوز بعد از گذشت قریب به 40 سال به عمق کینه و قساوت دشمنان انقلاب پی نبرده اید. مگر قبلاً بارها و بارها توهین و جسارت اینان به مقدس ترین شعائر دین اسلام را ندیده بودید؟ مگر مشابه این اقدام رادر سال 88 انجام نداده بودند؟ مگر هر روز برای تحقی وتمسخر اسلام و تشیع صدها محتوا در فضای مجازی منتشر نمی کنند؟

برخی در توجیه این حرکت گفته اند، این ها اثرات روشن کردن شمع است! این ادعا به قدری عوامانه است و تصاویر آن قدر گویا هستند که از توضیح اضافی در این مورد پرهیز کرده ونتیجه گیری را به مخاطبان می سپاریم.

 

 

آغاز تطهیر چهره دشمنان نظام چگونه رقم خورد؟

تا اینجا شاید مطالبی که بیان می شد از سر جهل بود اما در ادامه اتفاقی رخ داد که نشان می داد عده ای عمیقا به دنبال تطهیر چهره آشوبگران هستند. یکی از سایتهای متعلق به جریانات افراطی ( و همراه کانال ها، سایت ها و نشریات زنجیره ای) به بهانه اطلاع رسانی این خبر ضمن نقل خبر یزد رسا خصیصه ای را برای این نخل به کار برد تا موجب رد، تکذیب و ایجاد شبهه در اصل خبر شود. این سایت خبری ادعا کرد این نخل همان نخل 450 ساله میدان امیرچخماق بوده است، نکته ای که نه در یزد رسا و نه در هیچ یک از منابع دیگر به آن اسمی از آن آورده نشده بود. (متن کامل خبر یزدرسا را اینجا ببینید)

طبیعی است که به سبب حساسیت سازمان میراث فرهنگی این ادعا، یعنی آتش گرفتن نخل 450 ساله را تکذیب میکند و در نتیجه عده ای آن را بهانه انکار آتش زدن نخل امام حسین(ع) و تطهیر آشوبگران می کنند. کما اینکه این کار از سوی این عده انجام شد.

اما خوشبختانه در خلال همین تکذیب ها مسئول روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد در مصاحبه با ایسنا اذعان داشت یکی از نخل های یزد در این جریانات آسیب دیده است، که مهر تائیدی است بر صحت خبر اعلام شده.

 

امید اینکه مردم استان یزد هوشمندانه تحولات را دنبال کرده، از مکر و حیله دشمن خود غافل نشوند و صف خود را از دشمنان دین، نظام و انقلاب جدا کنند.

انتهای پیام/


 


فرهنگی فرهنگی

جدیدترین ها جدیدترین ها