نمایش نمایش

شناسه : 29096366


مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستايي استان يزد از آب‌رسانی سیار به بیش از 81 هزار نفر جمعیت ساكن در 295 آبادی و روستای استان خبر داد.

به گزارش عصرفرهنگ ، «محمد فاتحی» در اين رابطه خاطرنشان كرد: بیش از 226 هزار نفر جمعیت روستایی استان ساكن در 333 روستای استان از نعمت آب شرب سالم و بهداشتی بهره‌مند هستند.

وي خاطرنشان كرد: البته آبرسانی به بیش از 81 هزار نفر جمعیت در 295 آبادی و روستای استان نیز به طور همزمان توسط آب‌رسانی سیار از طريق تانكر صورت می‌گیرد .

فاتحي در مورد منابع تامین آب روستاهای استان نيز اظهار كرد: در حال حاضر آب‌رسانی به روستاهای استان از طریق 333حلقه چاه ، 47 رشته قنات، 15 دهنه چشمه و مابقی از محل آب انتقالی صورت می‌گیرد .

وی تصریح کرد: شرکت آب و فاضلاب روستایی استان یزد در حال حاضر از طریق 406 باب مخزن زمینی، 30 باب مخزن هوایی، یک هزار و 658 کیلومتر خط انتقال، چهار هزار و 403 کیلومتر شبکه توزیع و 81 ایستگاه پمپاژ با ظرفیت بیش از 78 هزار و 547 مترمکعب در روز، آبرسانی به روستاهای استان را انجام می‌دهد .

مدیر عامل آبفار یزد يادآور شد: در حال حاضر 105 هزار و 347 انشعاب روستایی تحت پوشش این شرکت قرار دارد که از این تعداد 87 هزار و 99 مورد انشعاب خانگی و مابقی انشعاب غیرخانگی هستند .

وي گفت: در حالی که میزان مصرف آب مشترکان این شرکت در سال 95 نسبت به سال قبل 0.01 درصد افزایش یافته، میزان درآمد این شرکت نسبت به سال قبل نیم درصد افزایش داشته است .

وی همچنين تصریح کرد : در سال 95 میزان درصد وصول مطالبات اين شركت 85 درصد بوده  و 76 درصد پرداخت‌ها نیز به صورت غیر‌حضوری انجام شده است .

این مقام مسئول در ادامه اظهار كرد: فرهنگ‌سازی، تجهیز اکیپ قطع و وصل در راستای وصول مطالبات، اهمیت دادن به بخش تشویق و تنبیه در قراردادهای تعمیر و نگهداری بابت پیگیری وصول مطالبات، رصد کردن انشعاب‌های پرمصرف و ارسال اخطار مبنی بر رعایت الگوی مصرف، از جمله اقدامات این شرکت در راستای پرداخت غیرحضوری قبوض آب بوده است .

فاتحي در پايان نيز به دیگر اقدامات انجام شده در این راستا اشاره کرد و گفت: استاندارد‌سازی قسمتی از انشعاب‌ها، تعویض کنتورهای خراب به تناسب اعتبارات تخصیص یافته، پیمایش پرونده‌ای و انشعاب‌های تعدادی از روستاهای استان نیز در راستای بهبود الگوی مصرف و افزایش درآمد این شرکت انجام شده است.

ایسنا


فرهنگی فرهنگی

جدیدترین ها جدیدترین ها