نمایش نمایش

شناسه : 25823101


به گفته رییس اتاق اصناف مرکز استان یزد ، فقط در نه ماه امسال نزدیک یک هزار و 591 پروانه کسب توسط خود مردم در استان یزد باطل شده است و این تعداد تا پایان سال 95 افزایش چشمگیری خواهد داشت.

به گزارش عصر فرهنگ، سایه سنگین رکود بر فضای اقتصاد کشور هر لحظه بیشتر می شود  و این تشدید رکود قشرهای مختلف جامعه را با خود در گیر کرده است، تعطیلی گسترده کارخانجات، بیکاری، صنعت بی رونق، تورم ملموس همه بعث کم شدن قدرت خرید مردم شده است تا جایی که هر روز شاهد خاموشی چراغ های اصناف هستیم و این قشر نیز از این وضعیت اقتصادی بی بهره نمانده اند.

رییس اتاق اصناف مرکز استان یزد در گفتگو با خبرنگار یزدندا از باطل شدن یک هزار و 591 پروانه کسب از ابتدای سال 95 در استان یزد و 988 پروانه در شهرستان یزد خبر داد و گفت: همه این صاحبان صنف خودشان برای ابطال پروانه کسب مراجعه کرده اند و تا پایان سال 95 این میزان خیلی بیشتر می شود زیرا خیلی مغازه ها جمع آوری شده اند و هنوز پروانه کسب آنها باطل نشده است و در بازرسی پایان سال اتحادیه ها، پروانه ها را باطل می کنند.

محمد مهدی باغستانی بابیان اینکه رکود و وضعیت اقتصادی بد حاکم بر جامعه تاثیر مخرب زیادی بر انصاف داشته است اظهار کرد: باطل شدن این تعداد پروانه کسب آن هم در یک سال بی سابقه است و این آمارها نشانگر کم شدن قدرت خرید مردم است، برخی مطرح می کنند که صنوف به خاطر فرار از مالیات پروانه خود را باطل می کنند، این امر صحیح نیست و موارد انگشت شماری برای فرار از قانون پروانه خود را باطل کرده اند.

وی اذعان کرد: به طوری کلی 35 هزار و 905 پروانه کسب در استان یزد و 21 هزار و 262 پروانه در شهرستان یزد تاکنون صادر شده است.

انتهای پیام/ک


فرهنگی فرهنگی

جدیدترین ها جدیدترین ها