نمایش نمایش

شناسه : 30162692
معاون آموزشی دانشگاه علم و هنر یزد خبرداد


معاون آموزشی دانشگاه علم و هنر یزد از ارائه سه رشته برنامه‌ریزی و جغرافیای گردشگری، آموزش زبان انگلیسی و روانشناسی عمومی در مقطع کارشناسی ارشد این دانشگاه برای امسال خبر داد.

به گزارش عصرفرهنگ؛ به نقل از یزد آوا، معاون آموزشی دانشگاه علم و هنر یزد صبح امروز در نشست خبری با بیان اینکه طبق آخرین رده‌بندی،  دانشگاه علم و هنر یزد جزء پنج دانشگاه برتر غیر انتفاعی کشور قرار گرفته است، وابسته بودن این دانشگاه به نهاد مقدس جهاد دانشگاهی را از جمله ویژگی‌های این دانشگاه نام برد.

محسن برزگری ادامه داد: جهاد دانشگاهی کشور عمدتا در حوزه‌های پژوهشی آموزشی فرهنگی و اشتغال فعالیت دارد و دانشگاه علم وهنر یزد با توجه به نقشه راه جهاد دانشگاهی در همین راستا فعال است و دانشجویانی آن عمدتا در رشته‌هایی تحصیل می‌کنند که از نظر بازار کار مشکل ندارد.

وی با بیان اینکه عمده رشته‌هایی که در این دانشگاه ارائه می‌شود جامعه به آن نیاز دارد و براساس طرح آمایش استانی است، افزود: تلفیق آموزش و پژوهش  از مزیت‌های این دانشگاه محسوب می‌شود و دانشجویان علاوه بر واحدهای مصوب در سر فصل هر رشته تحصیلی، واحدهای اضافه‌ای را جهت آشنایی و ارتباط با بازار کسب وکار در قالب دروس مهارتی می‌گذرانند.

برزگری عنوان کرد: دانشگاه علم و هنر این بستر را فراهم کرده تا دانشجویان علاقمند به حوزه پژوهش براساس آموزش‌هایی که دیده‌اند پروژه‌های پژوهشی که عمدتا براساس تقاضا و نیاز حوزه کسب و کار است و از سوی کارخانجات در اولویت قرار دارد را با کمک اساتید انجام دهند که این نوع پایان‌نامه‌ها از نمره تشویقی برخوردار می‌شود و جهت رفع مشکل حوزه صنعت کاربردی است.

معاون آموزشی دانشگاه علم و هنر یزد با بیان اینکه تقریبا بیش از 30 درصد از پایان‌نامه‌های تحصیلی این دانشگاه منجر به عقد قرارداد کارفرمایی شده است، ادامه داد: این آمار بسیار مایه خوشحالی است و امیدواریم از رشد خوبی برخوردار شود تا دانشجویان از این طریق با آشنایی با فضای کسب و کار ، دیگر دغدغه جذب بازار کار را نداشته باشند.

وی اعلام کرد: دانشگاه علم و هنر یزد از 90 عضو هیئت علمی تمام وقت و 400 مدرس مدعو با درجات علمی بالا برخوردار است و در حال حاضر حدود 6 هزار دانشجو در 80 کد رشته تحصیلی در این دانشگاه تحصیل می‌کنندکه 51 درصد آنها را دختران و 49 درصد را پسران تشکیل می‌دهند.

برزگری با بیان اینکه اکنون 35 درصد دانشجویان این دانشگاه در 28 کد رشته تحصیلی مقطع تحصیلات تکمیلی و مابقی در دوره کارشناسی و کاردانی تحصیل می‌کنند، افزود: امسال سه رشته برنامه‌ریزی و جغرافیای گردشگری، آموزش زبان انگلیسی و روانشناسی عمومی در مقطع کارشناسی ارشد براساس ماموریت‌های جهاد دانشگاهی در این دانشگاه ایجاد شده است.

وی با اشاره به اینکه طبق نظر سازمان سنجش ظرفیت دانشگاه علم و هنر برای هر رشته مقطع ارشد 18 نفر و برای هر رشته کارشناسی 60 نفر است، گفت: امسال در مقطع کارشناسی پیوسته دانشگاه رشته‌های حقوق، مدیریت دولتی، مشاوره، میکروبیولوژی و در مقطع کارشناسی ناپیوسته علوم ورزشی ایجاد شده که دانشجویان در تکمیل ظرفیت می‌توانند آنها را انتخاب کنند.

معاون آموزشی دانشگاه علم و هنر یزد افزود: دفتر گسترش آموزش عالی در وزارت علوم در حال حاضر برای ایجاد رشته‌های جدید شرایط خاصی را قرار داده و برای ایجاد یک رشته استانداردهایی باید رعایت شود از این جهت امیدواریم تا سال 98 بتوانیم دو رشته گردشگری و مدیریت را در مقطع دکتری ارائه دهیم.

برزگری اعلام کرد: دانشگاه علم و هنر یزد برای هفتمین سال متوالی کار مشاوره برای انتخاب رشته دانش آموزان یزدی شرکت کننده در کنکور را با کمک حوزه روابط عمومی دانشگاه و مشاوران طراز اول استان از زمان اعلام نتایج کنکور به صورت کاملا رایگان آغاز می‌کند.

وی افزود: ثبت نام برای مشاوره انتخاب رشته  دانش آموزان یزدی به صورت الکترونیکی انجام می‌شود و از طریق سامانه  sau.ac.ir  نوبت دهی به دانش آموزان ارائه می‌شود و زمان مشاوره به آنها پس از تکمیل اطلاعات کارنامه اعلام می‌شود.

انتهای پیام/ 


فرهنگی فرهنگی

جدیدترین ها جدیدترین ها