نمایش نمایش

شناسه : 33436273
مسئول بسیج دانشجویی استان یزد خبر داد


مسئول بسیج دانشجویی استان یزد از ارسال 2050 اثر به سومین جشنواره ادبی هنری رویش استان یزد خبر داد.

به گزارش عصرفرهنگ؛ مسئول بسیج دانشجویی استان یزد در نشست خبری چهارمین کنگره شهدای دانشجو و سومین جشنواره ادبی هنری رویش استان یزد گفت: چهارمین کنگره شهدای دانشجو استان یزد امسال به یاد دانشجوی شهید مدافع حرم شهید مصطفی صدرزاده برگزار خواهد شد.

سید حسین راسخی نژاد افزود: همچنین جشنواره رویش به عنوان بزرگترین رویداد ادبی و هنری در دانشگاه های استانی یزد با هدف شناسایی دانشجویان مستعد از تیرماه سال جاری با دبیری دانشگاه فرهنگیان یزد و در شش بخش اصلی  هنرهای نمایشی، آوایی، تجسمی، ادبی، فیلم و طراحی و دوخت لباس ایرانی و اسلامی آغاز شد.

وی بیان داشت: اقتصاد مقاومتی، دفاع مقدس، سبک زندگی ایرانی و اسلامی، فعالیت های دانشجویی، رویش های معنوی و آرمان خواهی از جمله موضوعاتی بودند که جشنوراه رویش حول آن شکل گرفت.

راسخی نژاد با اشاره به استقبال چشمگیر هنرمندان دانشجو از جشنواره رویش عنوان کرد: تا 25 دی ماه سال جاری 2050 اثر به دبیرخانه جشنواره رویش استان یزد ارسال شد که از این تعداد 150 اثر در بخش فیلم، 300 اثرِ ادبی، 117 اثر در بخش هنرهای نمایشی، 1528 اثر در زمینه هنرهای تجسمی، 25 اثر در زمینه طراحی و دوخت لباس ایرانی و اسلامی و 30 اثر نیز در زمینه هنرهای آوایی به دبیرخانه جشنواره رویش ارسال شده است.

این مقام مسئول با بیان اینکه این 2050 اثر توسط 700 دانشجوی هنرمند استان خلق شده بیان داشت: چهارم تا هفتم اسفند ماه جاری مراسم افتتاحیه و کارگاه های آموزشی ویژه شرکت کنندگان در جشنواره رویش آغاز خواهد شد.

وی اضافه کرد: همچنین هفتم اسفند ماه اختتامیه جشنواره رویش با حضور خانواده شهید صدرزاده در آمفی تئاتر مرکزی دانشگاه یزد برگزار خواهد شد.

وی در پایان از روسای دانشگاه یزد، دانشگاه فرهنگیان یزد، دانشگاه فنی و حرفه ای و دانشگاه آزاد اسلامی یزد به دلیل کمک و همراهی در اجرای جشنواره رویش و کنگره شهدای دانشجو تقدیر و تشکر کرد.

انتهای پیام/
 


فرهنگی فرهنگی

جدیدترین ها جدیدترین ها