نمایش نمایش

شناسه : 24416345


اگر این خبر در برخی کشورها منتشر می‌شد، پس از انتشار آن بلافاصله موجی از استعفا از فعالیت سیاسی و عذرخواهی را با خود به همراه داشت.

به گزارش عصر فرهنگ، الهه کولایی عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت در گفت وگو با آنا گفته است: «برخی با رانت و پول وارد لیست امید شدند. به هر حال افرادی که از امکان مالی و ارتباطات خوبی برخوردارند و چنین امکاناتی برای آن‌ها فراهم است، قطعاً نسبت به بقیه افراد شانس بیشتر و بهتری برای حضور در همه لیست‌های انتخاباتی دارند.» وی اظهار داشته: «همیشه پول و قدرت در حوزه سیاست تأثیرگذار هستند. برخی کاندیداها از طریق رانت وارد لیست امید شدند و من این مسئله را تکذیب نمی‌کنم. رانت سیاسی به معنی وابستگی نمایندگان لیست امید، حتی بیشتر از پول به چشم می‌خورد، زیرا هستند افرادی که به علت وابستگی به مدیران دوران اصلاحات وارد لیست انتخاباتی شدند.»

روزنامه آرمان(روزنامه خانوادگی هاشمی رفسنجانی) در رابطه با این سخنان کولایی نوشت: اگر این خبر در برخی کشورها منتشر می‌شد، پس از انتشار آن بلافاصله موجی از استعفا از فعالیت سیاسی و عذرخواهی را با خود به همراه داشت، اما اکنون در عرصه سیاسی ایران خبری از این دست نیست. جالب آن که یکی از تصمیم‌گیران درباره لیست امید در تهران این خبر را اعلام کرده است. چرایی اعلام این خبر با توجه به حضور الهه کولایی در شورای عالی به طور یقین به انگیزه و هدف خاصی صورت گرفته است.

این سخنان الهه کولایی در حالی است که وزیر کشور قبل از انتخابات مجلس نسبت به نقش پول‌های کثیف در انتخابات هشدار داده بود. چندی قبل یکی از نمایندگاه لیست امید گفته بود: «تقی به توقی خورد و ما نماینده مجلس شدیم». همچنین در جریان انتشار فیش حقوقی 57 میلیونی صفدر حسینی مدیرعامل وقت صندوق توسعه ملی، دختر وی که یکی دیگر از اعضای لیست امید است، خانه ملت را با خانه خودشان اشتباه گرفت و از طریق تریبون مجلس به حمایت از پدرش پرداخت.

عملکرد اعضای فراکسیون امید در شش ماه گذشته از عمر مجلس دهم، انتقادهای زیادی را از سوی بدنه اصلاح‌طلبان نسبت به آن‌ها موجب شده و دلسردی پایگاه اجتماعی اصلاح‌طلبان را به همراه داشته است.

نوع مواجهه‌‌ی اعضای فراکسیون امید مجلس از جمله دو نماینده استان یزد در جریان رای اعتماد به سه وزیر معرفی شده در روز گذشته و حماسه‌آفرینی آن‌ها در ارائه استدلال‌هایی متقن و محکم(!)، بیش از پیش واقعیت سخنان الهه کولایی را نشان می‌دهد. در ادامه به نمونه‌هایی از استدلال‌های کم نظیر اعضای فراکسیون امید در جلسه روز گذشته اشاره می‌شود:

پروانه سلحشوری: اینکه فردی در هر زیارت به نیابت از آقای سلطانی‌فر نماز می‌خواند برای رای اعتماد به وی کافی نیست؟!

تابش(نماینده اردکان): آقای صالحی امیری امنیتی است و می‌تواند امنیت هنرمندان را محقق کند و صلاحیت وزارت فرهنگ را هم دارد چون خوش سلیقه‌ است!

جفرزاده ایمن آبادی(در دفاع از آشتیانی): اگر فرزند روحانی بودن سابقه و کارنامه نیست، پس چی سابقه هست؟!

داود محمدی: 80 نفر از دانش‌آموختگان دبیرستان مفید که تحت مدیریت دانش آشتیانی بوده است، شهید شده‌اند!

ابوالفضل موسوی بیوکی(نماینده یزد): رئیس‌جمهور به حق، آقای سلطانی‌فر را دایره‌المعارف ورزش می‌داند!

بیرانوندی: داریوش ارجمند صالحی امیری را برای وزارت فرهنگ صالح می‌داند!

سیدمهدی مقدسی: آقای سلطانی‌فر از اصالت خانوادگی برخوردار است و پدرش از معتمدان محل زندگی‌اش بوده است!


فرهنگی فرهنگی

جدیدترین ها جدیدترین ها