نمایش نمایش

شناسه : 27513890
در حاشیه نشست خبری مدیرکل بنیاد شهید استان یزد مطرح شد


محمدحسن فاضلی معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران هم از رونمایی کتاب «فرهنگ اعلام شهدای استان یزد» خبر داد و گفت: این کتاب حاوی اطلاعات تمامی شهدای استان است و در تهران رونمایی خواهد شد.

به گزارش عصرفرهنگ به نقل از یزدامروز؛ محمدحسن فاضلی معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران هم از رونمایی کتاب «فرهنگ اعلام شهدای استان یزد» خبر داد و گفت: این کتاب حاوی اطلاعات تمامی شهدای استان است و در تهران رونمایی خواهد شد.

وی  قبولی 70 درصدی دانش آموزان شاهد و ایثارگر در کنکور سرا سری، برگزاری مراسم سال‌تحویل در گلزار شهدا، کسب رتبه ممتاز تحصیلی توسط 70 درصد دانش آموزان شاهد و ایثارگر را از موفقیت های این معاونت دانست.

سیروس آقابزرگی معاون بهداشت و درمان هم گفت:27 هزار نفر جانباز و خانواده‌های آنان و همچنین بیش از 5 هزار نفر خانواده شهدا تحت پوشش این معاونت هستند که در 4 سطح خدمات سرپایی، پاراکلینیک و بستری، پایش سلامت، توان‌بخشی و بازتوانی و خدمات پرستاری خدمت دریافت می‌کنند.

آقابزرگی بابیان این مطلب که درزمینهٔ پایش سلامت جزو استان‌های برتر هستیم افزود: در سال جاری 2100 نفردر منزل ویزیت شدند که از این تعداد 600 نفر جانباز جسمی حرکتی بودند.

وی ادامه داد: بیش از یک هزار و دویست نفراز والدین شهدا بالای 80 سال سن دارند و در سال جاری برای نگهداری برخی از این بزرگواران و جانبازان عزیز با 97 پرستار قرارداد بسته و به‌صورت ماهیانه به آن‌ها حقوق پرداخت کردیم.

انتهای پیام/ح


فرهنگی فرهنگی

جدیدترین ها جدیدترین ها