نمایش نمایش

شناسه : 20323875


صبح امروز با قطعی شدن نتیجه دور دوم انتخابات در بزرگترین حوزه انتخابیه کشور پرونده انتخابات در استان یزد بسته شد.

به گزارش عصر فرهنگ، با حضور پر رنگ و پر شور مردم انقلابی یزد پای صندوق های رای بالاخره تکلیف نمایندگان این دوره مردم استان یزد در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی روشن شد.


پنجمین تجربه حضور در مجلس
محمد رضا تابش خواهر زاده رئیس دولت اصلاحات با حضور در انتخابات بخت خود را برای بیست ساله کردن حضورش در مجلس آزمود. وی تا کنون چهار دوره نمایندگی مجلس را تجربه کرده است. تابش همچنین مسئولیت هایی نظیر ریاست فدارسيون سواركاري كشور و قائم مقامی رئيس دفتر رئيس جمهور را در کارنامه خود دارد.
تابش با کسب ۲۵هزار و ۵۷۱ رأی، اکثریت برای پنجمین بار وارد مجلس شد.

 


نماینده دیپلمات مردم تفت و میبد
کمال دهقانی فیروزآبادی نماینده مردم تفت و میبد در  دهمین دوره مجلس شورای اسلامی است. وی در سال 1343 در شهرستان میبد یزد متولد شد.
دهقانی مدرک کارشناس ارشد معارف اسلامی و علوم سیاسی خود را از دانشگاه امام صادق (ع) و مدرک دکترای روابط بین الملل را از دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تهران دریافت کرده است و تا قبل از پیروزی در انتخابات هم دیپلمات بود و در وزارت امورخارجه فعالیت می کرد.
دکتر دهقانی در دولت احمدی نژاد، سمتهایی چون رئیس منطقه آزاد انزلی و معاونت سیاسی امنیتی استانداری فارس را برعهده داشته و قبل از آن هنگامیکه احمدی نژاد، شهردار تهران بود، او در کسوت قائم مقام شهردار منطقه ۷ تهران، خدمت میکرد.
وی همچنین در سال های 1369-1367 در دانشگاه آزاد اسلامی واحد میبد به تدریس می پرداخت.
دهقانی همچنین سوابق اجرایی دیگری نظیر جانشین ریاست شورای پدافند غیرعامل استان فارس، رئیس شورای هماهنگی مبارزه با قاچاق کالا و ارز، رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان فارس و رئیس ستاد اجرایی اوراق وقف جمعی جهت احداث بیمارستان سرطان شیراز را در کارنامه خود دارد.
با شمارش کامل آرا، دهقانی با کسب 27 هزار و 480 رای به عنوان نفر اول انتخابات در این حوزه انتخابیه معرف و به مجلس دهم راه پیدا کرد.

 


صباغیان بالاخره نماینده شد
محمدرضا صباغیان بافقی شهرداراسبق بافق است. وی در دوره های هشتم و نهم مجلس شورای اسلامی نیز برای کاندیداتوری مجلس ثبت نام کرده بود. وی در دوره اول شورای شهر بافق عضو این شورا بوده است. صباغیان همچنین مدیر کلی پدافند غیر عامل استان و نمایندگی کارگران شرکت سنگ آهن مرکزی و مردم بافق را بر عهده داشته است. جالب اینکه پیروزی نماینده کارگران شرکت سنگ آهن در انتخابات مجلس در روز جهانی کارگر قطعی شد. صباغیان بافقی با ۴۲ هزار و ۱۵۹ رای به عنوان نماینده منتخب مردم در بزرگترین حوزه کشور انتخاب شد.

 


 موسوی بیوکی نماینده مردم یزد و اشکذر
سید ابوالفضل موسوی 53 ساله (متولد سال 1342) در یزد می باشد. مهندس موسوی لیسانس خود را از دانشگاه علم و صنعت در رشته عمران و فوق لیسانس خود را از دانشگاه امیرکبیر در گرایش سازه دریافت کرده است. موسوی بین سال های 61 تا 67 در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مشغول به فعالیت بود.
وی در کارنامه کاری خود پستهای مدیریتی فراوانی چه در دولت اصلاحات و چه در دولت سابق دارد. خدمت در وزارت دفاع، وزارت علوم، وزارت کشور، وزارت مسکن وشهرسازی، معاونت ستاد حوادث غیر مترقبه کل کشور، مدیرکل عمران جزایر جنوب، معاونت عمرانی دانشگاه امیرکبیر، مدیرکل دفتر فنی وزارت کشور، معاون و قائم مقام سازمان شهرداریها و دهیاری های کل کشور و معاونت وزارت مسکن و شهرسازی از جمله این سوابق است.
موسوی با کسب بیش از 124 هزار رای به عنوان نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی انتخاب شد.

 


 


فرهنگی فرهنگی

جدیدترین ها جدیدترین ها