نمایش نمایش

شناسه : 32329554
فرماندار یزد:


فرماندار یزد از سه برابر شدن اعتبارات آموزش و پرورش یزد خبر داد و گفت: یافته‌های علمی و پژوهشی می‌تواند ضمن برطرف کردن نقاط ضعف احتمالی به تقویت نقاط قوت کمک نماید و لازم است این پژوهش‌ها در آموزش و پرورش اجرایی شود.

به گزارش عصر فرهنگ؛ مصطفی سالاری پیش از ظهر دیروز در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان یزد با اشاره به اجرای طرح‌های مختلف پژوهشی در آموزش و پرورش در سطوح مختلف اظهار داشت: مباحث در نظر گرفته شده از این تحقیق و پژوهش‌ها باید مبتنی بر ظرفیت‌ها و محدودیت‌ها آموزش و پرورش شهرستان باشد و براساس همین شاخص‌ها اقدام شود.

فرماندار یزد خواستار اجرایی شدن نتایج این پژوهش‌ها در آموزش و پرورش شد و تصریح کرد: استفاده از یافته‌های علمی و پژوهشی در ارکان مختلف آموزش و پرورش می‌تواند ضمن برطرف کردن نقاط ضعف احتمالی به تقویت نقاط قوت کمک نموده و مسیر را برای تحقق بخشیدن به اهداف نظام تعلیم و تربیت هموارتر سازد.

رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان یزد بیان کرد:  فعالیت‌های علمی و پژوهشی که موجب رشد بنیه علمی دانش‌آموزان و تجربه و ارتقای فعالیت‌های معلمان می‌شود باید در اولویت برنامه‌های آموزش و پرورش باشد.

وی به تلاش‌های دولت در راستای بهبود اعتبارات آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: در دو سال گذشته در توزیع اعتبارات در کمیته برنامه‌ریزی شهرستان اعتبارات آموزش و پرورش شهرستان از یازده میلیارد تومان به حدود 30 میلیارد تومان افزایش داده‌ایم.

سالاری خاطرنشان کرد: در سال جاری میزان تخصیص ها در اعتبارات تملک دارایی و قانون متوازن نیز نسبت به سال قبل مناسب تر بوده که امیدواریم با برنامه ریزی های صورت گرفته بخش قابل توجهی از مشکلات آموزش و پرورش مرتفع شود.

فرماندار یزد با اشاره به اینکه اعتبارات دولتی به هیچ وجه پاسخگوی نیازهای اساسی آموزش و پرورش نخواهد بود اظهار داشت: مسئولان آموزش و پرورش سعی دارند تا زمینه را برای جذب کمک و مشارکت مردم و خیران در راستای بهبود وضع موجود فراهم کنند.

عالی ترین مقام اجرایی شهرستان بر استفاده از ظرفیت شوراهای اسلامی شهر و شهرداری‌ها در راستای رفع نواقص و مشکلات مدارس تأکید و خاطرنشان کرد: خوشبختانه شورای اسلامی شهر و شهرداری هم از نظر قانونی و هم از نظر نوع روابط کاری، پتانسیلی بسیار خوب و قوی در جهت کمک به آموزش و پرورش است.

انتهای پیام/س*


فرهنگی فرهنگی

جدیدترین ها جدیدترین ها