نمایش نمایش

شناسه : 32374036
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد خبر داد


احد پور گفت: تا کنون 19 کامیون شامل اقلام مورد نیاز زلزله زدگان به واسطه مدیریت بحران استان یزد و با هدایت و رهبری هلال احمر به این منطقه اعزام شده، همچنین 26 کامیون نیز کمک های مردمی و کمک های خود هلال احمر بوده است.

به گزارش عصر فرهنگ؛ مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد با تشریح اقدامات صورت گرفته برای کمک به هموطنان زلزله زده در کرمانشاه گفت: تا کنون 19 کامیون شامل اقلام مورد نیاز زلزله زدگان به واسطه مدیریت بحران استان یزد و با هدایت و رهبری هلال احمر به این منطقه اعزام شده، همچنین 26 کامیون نیز کمک های مردمی  و کمک های خود هلال احمر بوده است.

عباس احد پور گفت: البته علی رغم تاکید ما برخی از هم استانی ها برای کمک به زلزله زدگان اجناس مستعمل اهدا کردند، که البته این هم  قابل تقدیر است، شاید آن شخص داشته همین بوده  طبق اعلامیه نهایتا تا 28 همین ماه این کمک ها شامل 20 کامیون به کرمانشاه اعزام می شود.

این مقام مسئول با اشاره به حضور تیم های هلال احمر یزد در مناطق زلزله زده گفت: به غیر از تیم های محموله های امدادی یک تیم  12 نفره حمایت روانی به منطقه اعزام شده و یک تیم دیگر نیز هفته آینده اعزام خواهد شد. در حال حاضر هم یک تیم درمانی از هلال احمر یزد در منطقه ثلاث باباجانی  مستقر شده و خدمات درمانی را آنجا ارائه می کند.

احدپورهمچنین به کمک های مالی برخی همشهریان اشاره کرد و بیان داشت: در مراکز ده گانه ما در یزد و مراکز شهرستان ها مجموعاً رقمی بالغ بر 152 میلیون تومان جمع آوری شده است. بسیاری از مردم نیز کمک های خوبی به حساب 99999 هلال احمر اشته اند، که رقم دقیق این کمک ها در آینده با استعلام دقیق اعلام خواهد شد.

وی تصریح کرد: صدا و سیما مرکز یزد، سازمان مدیریت بحران، شهرداری یزد، آموزش و پروش استان یزد، کمیته امداد و سپاه الغدیر استان یزد در جمع آوری کمک های مردمی همکاری بسیار خوبی با هلال احمرداشتند. همچنین تقریباً حدود 500 نفر از کارد هلال احمر و نیروهای داوطلب در سرتاسر استان کار جمع آوری، تفکیک و ارسال این کمک ها را بر عهده داشتند.

وی عنوان کرد: در بخش مشارکت های مردمی به راحتی می توانیم از قدرت بسیج، هیات های مذهبی، تکایا و مساجد استفاده کنیم. ضمناً اعلام کردیم از مردم هر کس کمک جمع آوری کرده و قصد دارد شخصاً به مناطق زلزله زده ببرد، همراه با نیروهای ما برود تا امنیتش هم تامین شود. در این جا هم باز  عده ای گفتند می خواهیم خودمان برویم و خودمان هم توزیع کنیم،  این حرف، حرفی غیر تخصصی است. چرا که در نقطه حادثه بحث امنیت معنا و مفهوم خاصی دارد. باید دید نیروی انتظامی اجازه می دهد که به عنوان نیروی مردمی توزیع را هم خودمان انجام دهیم. خب پس ساختار اداری پیش بینی شده به چه منظور است؟

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد با رد برخی شایعات گفت: عده ای می گویند، چرا شماره حساب های میانمار و کرمانشاه یکی است و ما راضی نیستیم کمک های ما به میانمار ارسال شود. شماره حساب 99999 که ما اعلام کرده ایم  از 20 تا 25 سال قبل در هلال احمر بوده و هر نوع کمکی که می آید به همین حساب واریز می شود. خب تا قبل از حادثه کرمانشاه وجوهی که به این حساب واریز شده متعلق به مردم میانمار بود اما از 22 آبان یعنی بعد از وقوع زلزله بر اساس مرقومه ای که به ما رسید هر پولی که واریز شد فقط در کرمانشاه هزینه شد. همچنین ممکن است فردا یک حادثه دیگر اتفاق بیافتد باز هم همین روند ادامه پیدا می کند. البته مردم ما این حرف ها را نمی زنند، برخی از افراد هستند که با منظور این حرف ها را بر سر زبان ها می اندازند و می خواهند از هر چیزی سوء استفاده بکنند و بین مردم و ما تفرقه بیاندازند و این اصلا خوب نیست.

احد پور در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در این 17 ماه خدمت در یزد سعی شد تا زیر ساخت های خوبی برنامه ریزی شود. در بعضی از بخش ها نقاط ضعفی وجود داشت، شاید به خاطر اینکه به آن ها اهمیتی داده نشد، شاید حساسیت کم بوده، به هر ترتیب حساسیت ها تقویت شد. لذا امروز می توانم بگویم امداد ما خیلی پویا است، حوزه آموزش ما پویا است، حوزه جوانان جای کار دارد، ضعیف نیست اما انتظار از این حوزه بیشتر است.

وی تاکید کرد: امروز زیر ساخت های خوبی در هلال احمر یزد ایجاد شده، افراد آگاه تر از گذشته شده اند، امروز اگر بحث اعتبارات بودجه ای به موقع و با مقدار مناسب تامین شود می توان خیلی از کارهای بر زمین مانده را تکمیل کرد تا نقاط ضعف احتمالی پوشش داده شود.

این مقام مسئول بیان داشت: حدود 32 پروژه در حوزه هلال احمر از سال 82  در یزد کلنگ خورده است. ما هم مثل خیلی های دیگر می توانستیم کلنگ بزنیم و تبلیغات بکنیم اما از زمان مسئولیت قول دادم هیچ طرح جدیدی را شروع نکنم  و تا زمانی که هستم نسبت به تکمیل پروژه های مانده از سال های گذشته اقدام کنیم. برخی از این پروژه ها امروز از 30 درصد تا 90 درصد تکمیل شده اند.  4 پروژه در سال 95 اتمام شد و به بهره برداری رسید. امسال نیز تکمیل 7 پروژه دیگر بالای 70 درصد مد نظر است که البته به 9 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

احد پور خاطر نشان کرد: هلال احمر یزد می تواند با برنامه ریزی به پویایی رسیده و خود را در رده استان های همطراز قرار دهد.

انتهای پیام/
 


فرهنگی فرهنگی

جدیدترین ها جدیدترین ها