نمایش نمایش

شناسه : 31817285
امام جمعه یزد:


امام جمعه یزد گفت: آقای زمانی وام دار هیچ کس نیستید، وام دار خدا باشید و با این دلیل می توانید قرص و محکم بایستید و کار انجان دهید. کاری کنید که وقتی رفتید وجدانتان راضی باشد و مردم هم راضی باشند.

به گزارش عصرفرهنگ؛ آیت الله محمد رضا ناصری امام جمعه یزد در مراسم تکریم و معارفه استاندار یزد با اشاره به سفارش اسلام بر تعقل و تفکر در انجام کارها، اظهار کرد: امام خمینی(ره) وقتی که کاری می خواستند انجام دهند مدتها روی آن وقت می گذاشتند و فکر می کردند و سپس تصمیم قاطع را انجام می دادند و کسی نمی توانست نظر ایشان را تغییر دهد.

وی با تقدیر از زحمات میر محمدی استاندار سابق یزد افزود: امیدوارم استاندار جدید یزد هم ماجور باشد و بتوانند راه را با صلابت و جدیت و پشتکار و توکل به خدا ادامه دهند.

ناصری به سفارش امیرالمومنین (ع) به مالک در انتخاب افراد برای مشورت آدم های بخیل و ترسو و انسان های حریص و اینکه چند نفر را انتخاب نکند اشاره کرد و گفت: یک مسئول باید مشاوره با علما و بزرگان داشته باشید و مصلح مردم و مملکت را رعایت کند.

وی بر لزوم توجه به نخبگان استان یزد اشاره کرد و افزود: باید به تشویق نخبگان، بها داده شود در استان زیاد نخبه داریم ولی متاسفانه جذب کشورهای دیگر می شوند. الان وضعیت به گونه‌ای است که نخبگان استان از یزد مهاجرت کرده و به استان‌های دیگر یا خارج از کشور می‌روند.

ناصری با بیان اینکه در اقتصاد مقاومتی احساس ضرورت در بعضی از مدیران وجود ندارد، ابراز کرد: در صورتی که از ظرفیت نخبگان بومی استان یزد در داخل استان استفاده شود، قطعا بسیاری از مشکلاتی که وجود دارد برطرف می‌شود.

امام جمعه یزد با بیان اینکه در مدیرت ها باید دستور قاطع داده شود تا کار انجام شود، تصریح کرد: آقای زمانی وام دار هیچ کس نیستید، وام دار خدا باشید و با این دلیل می توانید قرص و محکم بایستید و کار انجان دهید. کاری کنید که وقتی رفتید وجدانتان راضی باشد و مردم هم راضی باشند.

وی با اشاره به سیره شهید صدوقی، بیان کرد: جدیت و پیگیری یکی از مسائل مهم است بطوریکه در بعضی از مسائل وجود ندارد.

ناصری  مهمترین مشکلات استان یزد را کم آبی و بحران خشکسالی دانست و افزود: مساله آب استان جدی است و باید با جدیت پیگیری شود. در این زمینه باید اقدامات لازم در راستای تامین آب مورد نیاز استان یزد انجام شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: پست ها می آید و می رود، اما اگر کار برای خدا و رضای خدا باشد اثرش هم می ماند همانگونه که امام برای رضای خدا کار می کرد هنوز هم اثرات اخلاص امام در جامعه وجود دارد.

انتهای پیام/


فرهنگی فرهنگی

جدیدترین ها جدیدترین ها