نمایش نمایش

شناسه : 32454587


دولت یازدهم در کتابچه ارمغان تدبیر 2 در قسمت عملکرد اداره کل ارشاد اسلامی استان یزد به آماری عجیب و نادرست اشاره کرده است که چند نکته دارد!

به گزارش عصر فرهنگ؛ یزد رسا نوشت: رسانه ها به عنوان یکی از بازوهای قدرتمند برای مسئولان و مردم همیشه مورد توجه دولت ها بوده اند و شاید بتوان گفت بی توجهی به رسانه ها از طرف مدیران و مسئولان عین سو مدیریت است چراکه این رسانه ها به عنوان بلندگویی برای درخواست های مردم به مسئولان و انعکاس عملکرد مسئولان به مردم در همه عرصه ها کارآمد هستند.

با روی کارامد دولت یازدهم یکی از ضعف هایی که بیشتر از گذشته محسوس شد تفکیک بین رسانه های خودی و غیر خود از نظر دولت بود که با یک سیاست غلط و ناکارامد تلاش کردند تا صدای رسانه های مخالف و منتقد را بایکوت یا وارونه سازی کنند.

تغییر وزارت ارشاد  در سامانه ساماندهی پایگاه خبری و حذف عملی رسانه ها به بهانه پایش در این سامانه و صدور مجوز گزینشی برای رسانه ها به ویژه پایگاه های خبری یک اشتباه بزرگ برای دولت بود که به خیال خود می توانستند با این اقدام رسانه های منتقد را از گردانه اطلاع رسانی حذف کنند غافل از اینکه مردم رسانه خود را انتخاب می کنند و تعیین کننده یک رسانه مردم هستند نه دولت!

با توجه به اینکه از نظر دولت یازدهم و همچنین دوازدهم سایت «یزد رسا» به عنوان یک رسانه منتقد قلمداد می شود تاکنون علیرغم چندین بار درخواست صدور مجوز و پیگیری های حضوری و غیر حضوری که مدارک و شواهد آن موجود است همچنان این رسانه را در بلاتکلیفی مجوز نگه داشته اند.

اما هدف از این نوشتار گلایه از مسئولان یا درخواست مجوز نیست چرا که یزد رسا به عنوان یک رسانه مردمی همچنان به رسالت خود بیشتر از گذشته ادامه می دهد ولی با ارائه گزارش عملکرد دولتمردان یزد از یازدهمین دولت، یک بی اخلاقی به چشم می خورد که رد شدن از آن اجحاف در حق رسانه هاست و بیان آن بی ضرر نیست!

دولت یازدهم در کتابچه ارمغان تدبیر 2 در قسمت عملکرد اداره کل ارشاد اسلامی استان یزد به آماری عجیب و نادرست اشاره کرده است که چند نکته دارد:

اول اینکه اگر تدوین کنندگان و ارائه دهنگان امار کمی ریاضی می دانستند درمی‌یافتند که 1 به علاوه 31 می شود 32 نه 33! که فرض بر این می گذاریم که اشتباه تایپی است.

دوم تعداد سایت های مجوز دار در دولت یازدهم بنا به گزارش خود سامانه وزارت ارشاد 26 سایت یا پایگاه خبری است و اینکه استانداری یزد 31 پایگاه را بر اساس چه اماری ارائه می دهد معلوم نیست.

سوم تعداد پایگاه های خبری در دولت قبل 1 پایگاه عنوان شده است که این آمار هم اشتباه است چراکه در دولت دهم علاوه بر یزد رسا 2 پایگاه دیگر نیز در سامانه وزارت ارشاد ثبت شدند و مجوز لازم را گرفتند و حتی مفیدی معاون وقت فرهنگی اداره کل ارشاد در نشست اعضای کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی ستاد انتخابات استان مورخ 18 خرداد 92 این موضوع را اعلام کرد.

قسمتی از خبر خبرگزاری دولتی ایرنا با کد80687242

 

نمونه کارت ویزیت یزد رسا پیش از دولت تدبیر

حال اینکه آمار با چه استناد برای عملکرد دولت یازدهم ارائه می شود مهم نیست اما مهم این است که لااقل حقیقت برای مردم روشن شود و دولتمردان با ارائه امار درست بر ادعای راستگویی خود صحه گذارند هرچند در مدت چهارسال اخیر مردم مرز بین حرف تا عمل مسئولان دولت یازدهم و دوازدهم را خوب حس کرده اند.

انتهای پیام/


فرهنگی فرهنگی

جدیدترین ها جدیدترین ها