نمایش نمایش

شناسه : 10485937
معاون سازمان‌ها و ادارات ستاد احیا امر به معروف و نهی از منکر استان:


معاون سازمان‌ها و ادارات ستاد احیا امر به معروف و نهی از منکر استان، تاکید کرد: امر به معروف و نهی از منکر، موضوعی قدیمی نیست بلکه امروز بیش از گذشته نیاز به یک نظارت همگانی احساس می‌شود.

صبح امروز همایش روسا و دبیران ستادهای احیا امر به معروف و نهی از منکر استان در سالن همایش‌های شرکت سهامی آب منطقه‌ای یزد برگزار شد.


دکتر محمدعلی طالبی، معاون سازمان‌ها و ادارات ستاد احیا امر به معروف و نهی از منکر استان، در این جلسه گفت: جایگاه فریضه امر به معروف و نهی از منکر، از چند جهت حائز اهمیت است. اولین و مهم‌ترین جنبه اهمیت این دو فریضه بزرگ آموزه‌های دین مبین اسلام و قرآن و همچنین سیره پیامبر اکرم و اهل‌بیت عصمت و طهارت است.

 

وی افزود: تاکید ویژه قانون اساسی و اختصاص اصل هشتم قانون اساسی به امر به معروف و نهی از منکر، نشان‌دهنده اهمیت و ضرورت اجرای این فریضه بزرگ است.

 

طالبی، فریضتین را ضرورت زندگی در دنیای امروز دانست و عنوان کرد: در تمام دنیا امر به معروف و نهی از منکر با نام‌ها و عناوین گوناگون جریان دارد.

 

معاون سازمان‌ها و ادارات ستاد احیا امر به معروف و نهی از منکر استان، تاکید کرد: امر به معروف و نهی از منکر، موضوعی قدیمی نیست بلکه امروز بیش از گذشته نیاز به یک نظارت همگانی احساس می‌شود.

 

معاون سیاسی امنیتی استانداری یزد، اظهار داشت: امروز موارد بسیاری مشمول امر به معروف و نهی از منکر می‌شود، لذا باید از قالب‌های کلیشه‌ای و محدود فاصله گرفت و با یک نگاه کلی و وسیع به مفاهیم و مضامین بلند این ارزش‌ها عینیت بخشید.

 

دکتر طالبی، تحولات اساسی و فعالیت و پویایی را نتیجه مستقیم نگاه به مقوله امر به معروف و نهی از منکر از دید کلان دانست و خاطرنشان کرد: امیدوارم با به‌کارگیری افراد شایسته و برنامه محوری و خودداری از برخوردهای سلیقه‌ای، ستادهای احیای امر به معروف تبدیل به واحدی پر تحرک و پویا شود.

 

وی در پایان با درخواست از ادارات و سازمان‌ها برای ارائه آموزش‌های کاربردی، تصریح کرد: با ارائه آموزش‌های کاربردی و ایجاد یک فضای گفتمانی ادارات به الگویی برای سایر نهادهای اجتماعی تبدیل شده و یک تحول بزرگ و اثربخش در جامعه ایجاد می‌شود.


فرهنگی فرهنگی

جدیدترین ها جدیدترین ها