نمایش نمایش

شناسه : 32939450
رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر یزد:


عامری بیان کرد: امروزه فرهنگ تنها به شعار و بنر ختم شده است در حالی که بایستی فارغ از هر نوع تفکر سیاسی، فرهنگ و هنر را ترویج دهیم و این راه ارتقای جامعه به سمت کمال است.

به گزارش عصر فرهنگ؛ نشست حجت الاسلام فیروز گرج، مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد یزد با اعضای کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر یزد در شورای شهر یزد برگزار شد.

حجت الاسلام گرج مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد یزد در این نشست گفت: ما به لحاظ کمی فعالیت های زیادی را داشته ایم اما به نحوی در بخش کیفیت و جنبه کیفی در زمینه های دینی و فرهنگی کم کار کرده ایم.

وی افزود: ما معتقدیم که بایستی به هنر احترام قائل شویم زیرا از این طریق به خوبی میتوانیم به فهم آموزه های دینی برسیم و با مخاطب شناسی و آسیب شناسی در جهت جذب جوانان گام برداریم.

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد یزد تصریح کرد: متاسفانه ما در کانون های فرهنگی و هنری به نوعی به صورت تخصصی عرضه نداشته ایم که معتقدیم بایستی با فعالیت های محتوایی و تخصصی در این جهت، اثر گذار باشیم.

حجت الاسلام گرج خاطرنشان کرد: با توجه به نامگذاری کانون های فرهنگی هنری مساجد، متاسفانه در زمینه استفاده از هنر در گزاره های دینی کم کار کرده ایم اما در این راستا باید با برنامه ریزی و استفاده از حوزه های مختلف هنر و با توجه به ساحت مقدس مسجد به نوعی جذابیت را افزایش دهیم.

ونوس عامری، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر یزد گفت: امروزه ما معتقد هستیم که بایستی روز به روز شاهد احیای کارکردهای مساجد باشیم تا به نحوی حضور پرشورتر مردم در مساجد داشته باشیم.

وی افزود: مساجد یکی از جاهایی است که خیلی به آنها فکر می شود و باید در ادامه برنامه های متعددی برای آن داشته باشیم زیرا برخی از مشکلات باعث کم رنگ شدن حضور مردم در مساجد شده است.

عامری بیان کرد: امروزه فرهنگ تنها به شعار و بنر ختم شده است در حالی که بایستی فارغ از هر نوع تفکر سیاسی، فرهنگ و هنر را ترویج دهیم و این راه ارتقای جامعه به سمت کمال است.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر یزد خاطرنشان کرد: مساجد به عنوان جایگاهی برای رشد و کمال انسان های جامعه است که بایستی با احیای کارکردهای آن به نوعی جذب جوانان در مساجد را دنبال کنیم و شور را در این محل امن الهی را دنبال کنیم.

انتهای پیام/


فرهنگی فرهنگی

جدیدترین ها جدیدترین ها