نمایش نمایش

شناسه : 25309128
فعال دانشجویی:


یزدانی گفت: آنچه در بحث فیشهای نجومی دیدیم تنها توجیه و عذرتراشی بود و بعد هم نه کم توجهی ،بلکه بی توجهی محض! انگار نه انگار که رهبر این انقلاب فرمودند: با عزم راسخ با قضیه برخورد کنید و جلویش را بگیرید.

فعال دانشجویی در مصاحبه با عصر فرهنگ اظهار کرد: امام خامنه‌ای در نماز عید فطر امسال در ارتباط با بحث حقوقهای نجومی دستور پیگیری دادند و فرمودند«باید این بحث به صورت جدی پیگیری شود و نتیجه آن به مردم اطلاع داده شود» اما دولت محترم چه کرد!؟عملکرد آقای روحانی و باقی حضرات دولتی چگونه بود!؟

مسئول بانوان نشریه جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه یزد افزود: هنوز از فرمایش امام امت چیزی نگذشته بود که سخنگوی دولت جناب آقای نوبخت، حقوق بگیران نجومی را ذخیره و سرمایه نظام دانستند و انگار فراموش کردند زیاده خواهی و بی کفایتی همین ذخایرشان دولت را در بحث پرداخت یارانه به بن بست رسانده چنانکه برای پرداخت یارانه ای که صد البته برای حضراتشان هیچ هم به حساب نمی اید چندین و چند کمیسیون و جلسه و...میگذارند.

یلدا یزدانی تاکید کرد: مگر امام امت نفرمودند جلوی اشرافی گری را بگیرید که اشرافی گری بلای کشور است ! لذا گفتار مسئولین و تعالیمی که میدهند نیز باید ضد این اشرافی گری باشد.

وی بیان داشت: چرا هیچ کس در این دولت پاسخگو نیست!؟چرا حرف خدمت و مطالبات مردمی که می شود باید با ذره بین به دنبال آقایان گشت؟! اما امان از روزی که کوچکترین حرف یا عمل فلان منتقد به مذاقشان خوش نیاید یا سخنرانی جنابش لغو شود یا...چنان رگ غیرت آقایان باد میکند که انگار تمام مملکت گل و بلبل است و نه پدری از روی فرزندانش شرمنده و نه مادری کمرش زیر بارمشکلات اقتصادی و معیشتی خم شده است!کاش برای یکبار هم که شده رییس جمهور خدوممان پاسخ مارا بدهند.

یزدانی تصریح کرد: آقایان می گویند دامن زدن به قضیه فیش های نجومی کار درستی نیست. خب اگر صحبت ازاین مورد برایشان پسندیده نیست اعتماد از دست رفته ی مردم را برگردانند! ثابت کنند که این دولت به ملتی که انتخابش کرده هم اهمیت میدهد!

این فعال دانشجویی گفت: آنچه در بحث فیشهای نجومی دیدیم تنها توجیه و عذرتراشی بود و بعد هم نه کم توجهی ،بلکه بی توجهی محض! انگار نه انگار که رهبر این انقلاب فرمودند: با عزم راسخ با قضیه برخورد کنید و جلویش را بگیرید.

یزدانی خطاب به وزیر اقتصاد که پرداخت حقوق های نجومی را بر اساس آیین نامه و مقررات می دانست، گفت: جناب آقای وزیر! کدام آیین نامه و مقررات شما مربوط میشود به حقوق ششصد تومانی کارگری که در فراهم کردن مایحتاج ضروری اهل خانه اش هم مانده است؟اصلاً آیا در دستگاه عریض و طویل اعتدال جایی برای این کارگر درنظر گرفته اید؟و یا شاید حق این قشر تنها همان طرح تحقیر آمیز سبد کالاست!

وی افزود: تنها به عنوان یک یادآوری خدمت جناب روحانی عرض می کنم که طبق اصل ۱۲۲ قانون اساسی ایشان در حدود وظایف و اختیارات خود در برابر ملت و مجلس و امام امت مسئولند.یشان که خود را حقوقدان میدانند یحتمل باید از این قانون هم مطلع باشند پس مطالبه ما مطالبه ی برحقی است که بخواهیم رییس جمهور محترمِ حقوقدانمان پاسخ امام امت را بدهند و  به فرمایش اخیر ایشان در دیدار نیروی دریایی ارتش توجه داشته باشند که فرمودند"رسیدگی به موضوع حقوقهای نجومی برای مردم روشن نشد و سوالات در ذهن مردم باقی ماند."

وی در پایان گفت: از ریاست محترم قوه قضاییه و دادستان کل کشور که طبق ماده ۲۹۰ آیین دادرسی کیفری این امکان را دارند که در موضوع حقوقهای نجومی در مراجع حقوقی طرح دعوی کنند خواستاریم که به صورت جدی و مطابق باحقیقت نظام جمهوری اسلامی  با این موضوع برخورد کنند.
 


فرهنگی فرهنگی

جدیدترین ها جدیدترین ها