نمایش نمایش

شناسه : 25574975
معاون پارلمانی رئیس جمهور در اشکذر:


معاون پارلمانی رئیس جمهور توجه به واحدهای اقتصادی را برنامه دولت در راستان سیاست های اقتصاد مقاومتی دانست و تاکید کرد: بدون شک حمایت از تولید حمایت از کشور است و ایجاد اشتغال از برنامه های اصلی دولت تدبیر و امید به شمار می آید.

به گزارش عصر فرهنگ، به نقل از نسیم صادق، معاون پارلمانی رئیس جمهور در جلسه شورای اداری استان یزد که به میزبانی شرکت فولاد آلیاژی ایران برگزار شد، دولت تدبیر و امید را دولتی پاسخگو دانست و با تاکید بر اینکه سوال کردن در خصوص عملکرد دولت در سه سال فعالیت آن چگونه بوده است، اظهار کرد: ساماندهی وضعیت اقتصادی کشور، حل و فصل مسئله هسته ای و توافق برجام، حقوق شهروندی، اصلاح نظام اداری و ایجاد امید و نشاط در جامعه از جمله اولویت‌های دولت یازدهم بوده و می باشد.

«دکتر حسینعلی امیری» معاون پارلمانی رئیس جهور با اشاره به مشکلات در پیش روی صنعت کشور اظهارداشت: دولت تدبیر و امید در شرایطی در سال 92 مدیریت کشور را به دست گرفت که کشور با مشکلات مالی فراوانی روبه رو بود.

معاون پارلمانی رئیس جمهور با اشاره به مشکلات کشور در حوزه های مختلف کشور در اوخر سال 91 اظهارداشت: شرایط تحریم، بسته بودن درهای بازار های خارجی، عدم اجازه واردات کالا و همچنین عدم بیمه کلیه کالاهای وارداتی به ایران ازجمله موانع تجاری کشور بود.

وی با بیان اینکه بیمه کالا و بیمه کشتی یک موضوع مهم در تجارت است که کشور از این مهم محروم بود و گفت: عدم همکاری بانک ها با کشور و مشکل در پرداخت ها و دریافت ها در سیستم مالی بین المللی یکی دیگر از مشکلات ما در امورات اقتصادی بود.

وی افزود: ما در بدترین شرایط اقتصادی قرار داشتیم، نفت ما را نمی خریدند، قدرت جابه جایی پول از طریق سیستم بین الملل را نداشتیم، نرخ ارز با اثرگذاری فلان شخصی بالا و پایین می رفت و تورم بی سابقه ای در کشور حاکم شده بود.

امیری با بیان داستانی از دوران خدمتش در قوه قضاییه، در خصوص مشکلات اقتصادی ناشی از تحریم کشور یادآور شد: در آن سال ها یادم است که برای قوه قضاییه به خرید تعدادی دوربین عکاسی از ژاپن نیاز داشتیم که ژاپنی ها با استناد به ممنوعیت فروش جنس به ایران، به ما دوربین نمی فروختند.

معاون پارلمانی رئیس جمهور با بیان اینکه حل مشکلات اقتصادی رابطه تنگاتنی با برجام و مسئله هسته ای دارد، گفت: مسدود بودن ارتباطات بانکی ایران با بانک های دنیا از دیگر مشکلات دولت تدبیر و امید بود که اکنون در اثر برجام شاهد رفت و آمد سران کشورهای اروپایی به کشور و رفع تحریم های ضالمانه هستیم.

وی با بیان اینکه برجام امروز یک سند بین المللی است که حقانیت ایران در برنامه هسته ای را به رسمیت می شناسد، افزود: دولت محترم در طول دوران مذاکرات هسته ای تمام تصمیم گیری های خود را فقط با نظر رهبری انقلاب به اجرا می گذاشتند.

امیری با بیان اینکه دیپلماسی که دولت روحانی در رفتار با دنیا در پیش گرفت، کشور را در جایگاه خود قرار داد، گفت: افزایش صادرات غیر نفتی بر صادرات محصولات نفتی، رشد اقتصادی 4/7 درصدی، مهار تورم 45 درصدی و نیز برتری برق صنعتی بر خانگی بیانگر رشد و رونق اقتصادی در کشور است.

وی توجه به واحدهای اقتصادی را برنامه دولت در راستان سیاست های اقتصاد مقاومتی دانست و تاکید کرد: بدون شک حمایت از تولید حمایت از کشور است و ایجاد اشتغال از برنامه های اصلی دولت تدبیر و امید به شمار می آید.

انتهای پیام/


فرهنگی فرهنگی

جدیدترین ها جدیدترین ها