نمایش نمایش

شناسه : 31925337
دبیر سیزدهمین جشنواره ملی ایده های برتر:


دبیر سیزدهمین جشنواره ملی ایده های برتر از داوری ایده های این جشنواره در استان یزد خبر داد.

به گزارش عصر فرهنگ؛ دبیر سیزدهمین جشنواره ملی ایده های برتر و سومین جشنواره استانی شتاب پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران گفت: سیزدهمین جشنواره ایده های برتر از اول آبان ماه با آغاز به کار سامانه ایده گیری ایده پردازان یزدی در حال جمع آوری ایده ها است.

شهرام شکوهی افزود: امسال استان های سراسر کشور ایده ها را به صورت استانی جمع آوری کرده و 3 ایده منتخب را به پارک علم و فناوری به عنوان مرجع ارزیابی ایده برتر معرفی می کنند. نهایتا این ایده ها داوری شده و ایده های برتر به وزارت علوم معرفی شده تا در هفته پژوهش از آن ها تقدیر شود.

وی خاطر نشان کرد: تیم های داوری هم اکنون با همکاری پارک علم و فناوری و دانشگاه های استان یزد طراحی شده اند.

شکوهی اضافه کرد: در کنار برگزاری این جشنواره مکانیزم توانمندسازی ایده پردازان پیش بینی شده تا این ایده ها در قالب حرف باقی نماند و ایجاد درآمدزایی داشته باشد. چرا که یکی از اهداف جشنواره بحث ایده پردازی و تجاری سازی ایده ها است.

دبیر سیزدهمین جشنواره ملی ایده های برتر بیان داشت: این جشنواره در 8 محور الکترونیک، هوافضا، پزشکی، هنر و علوم انسانی، معدن، پلیمر و بیو مواد، و سایر دسته بندی شده اند.

وی در پایان اعلام کرد: سال گذشته از مجموع 1200 ایده کشوری 120 ایده متعلق به نخبگان یزدی بود که خوشبختانه در جشنواره امسال نیز به این میزان دست پیدا کرده ایم.

انتهای پیام/

 

 


 


فرهنگی فرهنگی

جدیدترین ها جدیدترین ها