نمایش نمایش

شناسه : 28827022
عضو شورای مرکزی جمنا:


جوکار از اظهار ضعف دولت‌مردان در برابر دشمنان نظام انتقاد کرد و گفت: آقایان با یک تهدید ماهواره‌های آماده پرتاب را به انبارها بردند و حالا کار به جایی رسیده که از نمایش موشک‌ها و اقتدار ملی هم ناراحت می‌شوند.

به گزارش عصرفرهنگ، محمد صالح جوکار با  اشاره به دومین مناظره‌ی کاندیداهای دوازدهمین دوره ریاست‌جمهوری، ابراز داشت: روحانی و جهانگیری فاقد منبع برای گزارشات خود بودند و مسائلی را مطرح کردند که با امنیت ملی مغایرت داشت؛ دست دولت در این مناظرات بسیار خالی بود و برای کسب رای مردم به چیزهایی متوسل شدند که برای اقشار مختلف ملت ارزشی ندارد.

 

مردم برنامه می‌خواهند، نه فرافکنی/ بحث سوریه چه ارتباطی به دولت فعلی دارد؟

وی متذکر شد: وزیری که باید الگوی مردم باشد دخترش به واردات مشغول می‌باشد و دولت هم درباره این موضوع در حال فرافکنی است، مردم راهکار و برنامه می‌خواهند و این فرافکنی‌ها به درد مردم نخواهد خورد.

عضو سابق کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس درباره صحبت‌های روحانی و جهانگیری اظهار داشت: زیر سوال بردن برنامه‌های موشکی و بزرگ جلوه دادن دشمن و طرح چنین صحبت‌هایی که ما سایه جنگ را دور کرده ایم و یا تهدید به اینکه اگر ما انتخاب نشویم جنگ صورت خواهد گرفت حرف‌هایی بسیار سطحی است.

وی خاطرنشان ساخت: بحث سوریه و مذاکره با روسیه و ترکیه چه ارتباطی با دولت فعلی دارد، تمام این برنامه‌ها در سایه شهدا و فرماندهانی بوده است که در میدان نبرد جنگیده‌اند؛تهدیدهای دولت مبنی بر اینکه اگر دوباره انتخاب نشوند آینده خطرناکی در انتظار است تنها چهره واقعی آنها را نشان می‌دهد.

ماهواره‌های آماده‌ی پرتاب را با یک تهدید به انبارها بردند/ اگر این موشک‌ها نبود در مذاکره‌ها چه چیزی برای گفتن داشتند؟

عضو شورای مرکزی جمنا با انتقاد از اظهارات روحانی پیرامون نمایان ساختن تونل‌های موشکی و درج شعار بر بروی آن‌ها، توضیح داد: زمانی که ماهواره‌های ما آماده پرتاب بود با یک تهدید غربی‌ها دولت این ماهواره‌ها را به داخل انبارها برد و چهار سال است که وعده می‌دهند ماهواره پرتاب خواهد شد؛ این ضعف در مقابل دشمن وضعیت بدی را برای دولت رقم زده است.

 وی اذعان کرد: اگر همین موشک‌ها نمایش داده نمی‌شد، در مذاکرات باید در موضع ضعف هر حرفی که طرف غربی می‌زد بدون چون و چرا می‌پذیرفتیم اما نمایش موشک‌ها باعث شد از موضع ضعف مذاکره نکنیم، هرچند برخی دوست داشتند در پای میز مذاکره حرف، حرفِ طرف غربی باشد.

 

برای شخصیتِ جهانگیری خوب نبود سایه روحانی شود

جوکار با بیان اینکه عده‌ای می‌خواهند با طرح برخی موضوعات حاشیه‌ای رای مردم را جمع کنند اما از هوشیاری مردم غافل‌اند، تاکید داشت: با تفکرات خالی بودن خزانه، حمایت برخی کاندیداهای فعلی از حمله به سفارت عربستان و یا اینکه طرف مقابل با یک موشک می‌تواند تاسیسات ما را از بین ببرد نمی‌شود بر سر میز مذاکره نشست.

وی در تبیین نقش جهانگیری در مناظره‌ها، یادآور شد: با ورود جهانگیری به عرصه‌ی انتخابات معلوم شد دولت برنامه‌ای برای ارائه ندارد و معاون اول رئیس‌جمهور به‌جای پاسخگویی به سوالات بیانیه می‌خواند، برای شخصیت او خوب نبود که به عنوان سایه روحانی وارد انتخابات شود.

 

صداوسیما یک مناظره بین رؤسای جمهور فعلی و قبلی برگزار کند تا مردم ببینند چه کسی دروغ می‌گوید

این تحلیل‌گر مسایل سیاسی با اعلام اینکه اگر جهانگیری در پایان بخواهد به نفع روحانی کناره‌گیری کند مردم خواهند پرسید که اصلا چرا وارد این عرصه شده بود، تصریح کرد: رویه‌ی فعلی مطمئنا به ریزش آراء روحانی ختم می‌شود؛ اصلاح طلبان علی‌رغم عملکرد بسیار بد روحانی به ناچار به روحانی چسبیده‌اند تا از نردبان او بالا بروند غافل از اینکه نردبان روحانی به حدی لیز است که به پله اول هم نخواهند رسید.

وی درباره رفتار روحانی مبنی بر انداختن تمام تقصیرها به گردن دولت قبل و پیشنهاد رئیسی در مورد مناظره روحانی و احمدی نژاد نیز گفت: صدا و سیما امکان مناظره را برای این دو نفر فراهم کند تا مردم برای یک بار هم که شده است بفهمند چه کسی دروغ می‌گوید و این پرونده برای همیشه بسته شود؛ اینکه در هر کجا مشکلی به وجود بیاید گردن دولت قبل انداخته شود و تمام مشکلات به دولت قبل حواله شود نقطه سیاهی است و در این چهار سال این دولت چه چیزی ارائه کرده است که حالا نمی‌تواند از عملکرد خود دفاع کند.

 

کسانی که در خانه‌های میلیاردی زندگی می‌کنند، حال مردم را درک نخواهند کرد

جوکار درباره پیشنهاد قالیباف مبنی بر شفافیت اموال کاندیداها وخانواده شان نیز افزود: نقطه مهمی است که رئیس جمهور ساده زیست بوده و به دنبال رانت نباشد؛ باید الگوی مسئولین حضرت علی(ع) باشد و کسانی که در خانه‌های میلیاردی و در شمال تهران زندگی می‌کنند حال مردم را درک نخواهند کرد.

وی در پایان عنوان کرد: صدا و سیما به این بحث ورود پیدا کند و دارایی وشغل اطرافیان کاندیداها را نمایش دهد، اگر افراد نزدیک کاندیداها به مانند دختر وزیر باشند تکلیف ما روشن است.

انتهای پیام/

 

آناج


فرهنگی فرهنگی

جدیدترین ها جدیدترین ها