نمایش نمایش

شناسه : 20629594
واکنش استاد حوزه و دانشگاه به برگزاری کنسرت های سیاسی در یزد:


خطیب جمعه شاهدیه با اشاره به مجوز کنسرت های سیاسی در استان اعلام کرد: ما در صدر اسلام هم باندی داشتیم به اسم بنی امیه که از باب اسلام وارد شدند ولی در واقع انسان های صد چهره ای بودند که به اسلام از درون ضربه زدند. این ها دارند راه همان ها را می روند.

حجت الاسلام علی اکبرابراهیمی بشکانی، در خصوص برگزاری کنسرت در سالگرد دوم خرداد در یزد گفت: ما در صدر اسلام هم باندی داشتیم به اسم بنی امیه که از باب اسلام وارد شدند ولی در واقع انسان های صد چهره ای بودند که به اسلام از درون ضربه زدند. این ها دارند راه همان ها را می روند. 20 سال پیش رای گیری بود و تمام شد و رفت. اگر بنابر زنده کردن آن دوران باشد و همه روسای جمهور بیایند چنین کاری بکنند چه خواهد شد؟


این استاد دانشگاه در مصاحبه با عصر فرهنگ ضمن انتقاد از برگزاری کنسرت های سیاسی و تئاترهای زننده و مغایر با فرهنگ ایرانی اسلامی ما گفت: بنیاد کارنگی، فورد و راکفلر در سال 1930 در آمریکا برای کنترل فرهنگ سایر کشورها ایجاد شد. خود آن ها می گویند ما نیروهایی را در داخل کشورهای هدف به کار میگیریم تا تغییر فرهنگ محسوس نباشد و در عوض تمایلات ما در آنجا حاکم شود. در نتیجه شما می بینید خیلی از دانشجویان ما نام دانشمندان و مفاخر فرهنگی و ادبی کشور خودشان را یا نشنیده اند یا هیچ اطلاعاتی درباره آن ها ندارد، این نتیجه همین نفوذ فرهنگی است.


وی افزود: کسانی که مطالعه دارند می دانند فرهنگ حجاب از قدیم در ایران وجود داشته و آمدن اسلام نیز سبب تحکیم آن شده است. اما همین جریاناتی که این همه بر ملی بودن خود تاکید دارند حاضر نیستند برای این موضوع فعالیت کنند. در عوض هر جا پای خودباختگی سیاسی، فرهنگی و اقتصادی و همچنین اقدامات ضد دین باشد پای آن ها هم به میان می آید.


خطیب جمعه شاهدیه تاکید کرد: در مشروطه هم این جریانات حضور داشتند و با انحراف قیام مردم زمینه حکمرانی دیکتاتوری مثل رضاخان که عامل انگلیس در کشور بود را فراهم کردند. نمی گویم این افرادی که در استان ما فعالیت می کنند مستقیماً عامل غرب هستند اما دارند در جهت منافع دشمن گام بر می دارند.


بشکانی در پایان به اشاره به فعالیت جریان های مشکوک و احزاب منحله در حوزه های سیاسی و فرهنگی استان گفت: امیرالمومنین در خطبه ای از نهج البلاغه می فرمایند هر جا شر است شما هم هستید، خدا شما را زیاد نکند! امیدوارم خدا هم چنین افرادی را در شهر و کشور ما زیاد نکند.
 


فرهنگی فرهنگی

جدیدترین ها جدیدترین ها