نمایش نمایش

شناسه : 25980374
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد:


مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد گفت: تمام توانم را به کار می گیرم تا علاوه بر انجام وظایف خود به عنوان یک زن الگوی خوبی برای دیگر بانوان استان باشم .

به گزارش عصرفرهنگ؛ اکرم فداکار متولد 1357 است. وی در سال آخر دوره دانشجویی لیسانس ازدواج کرده و ثمره آن دو فرزند پسر و دختر می‌باشد. فداکار دوره متوسطه را در دبیرستان فرزانگان یزد گذرانده و با اولین انتخاب، دو رشته مهندسی الکترونیک و مهندسی نرم‌افزار دانشگاه یزد را برای ادامه تحصیل بر می‌گزیند.

پس از فارغ التحصیلی در سال 1381 همکاری خود را با سازمان مدیریت و برنامه ریزی با سمت کارشناسی این سازمان شروع می‌کند و بعد از مدتی در استانداری به کار مشغول می‌شود. این بانوی پرتلاش چندی پیش به حکم وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به‌ عنوان مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد منصوب شد. خبرنگار یزدبانو گفتگوی صمیمانه‌ای با مهندس «اکرم فداکار» داشته است که در ادامه می‌خوانید:

موفقیت یعنی ...

اکرم فداکار در تعریف موفقیت گفت: به نظرم انجام هر کاری که به آن مشغولیم، به بهترین نحو ممکن یعنی موفقیت؛ همیشه این دغدغه را داشته‌ام که در تحصیل و در هر کاری که به آن گمارده می‌شوم، به بهترین نحو  موضوع را انجام دهم.بر همین مبنا  به کارگیری انرژی و توان خود برای پیشرفت هرچه بیشتر  را موفقیت می دانم.

خانواده عامل مهم برای رسیدن به موفقیت

وی عامل موفقیت خود را تلاش عنوان کرد و ادامه داد: خانواده و اجتماع برای رسیدن به موفقیت نقش مهمی را ایفا می‌کنند؛ مهم است که در هر خانواده ای چه چیزهایی ارزش باشد؛ مهم است که در خانواده پیشرفت ارزش تلقی شود. من در خانواده‌ای بزرگ شدم که پیشرفت در آن یک ارزش و آرامش و اخلاق‌مداری بر خانواده حاکم بود. چه قبل از ازدواج و چه بعد از آن از این نعمت‌ها برخوردار بودم و در فضایی بدون حاشیه  برای رسیدن به موفقیت تلاش می‌کنم.

کلید اصلی پیشرفت

فداکار کلید اصلی برای پیشرفت را خودباوری و آگاهی نسبت به توانمندی‌های خود عنوان کرد و افزود: همواره تکیه بر توانمندی‌ها و خودباوری برای رسیدن به موفقیت نتیجه بخش بوده است. خدا را شکر می‌کنم که شرایط پیشرفت برایم محیا بود؛ من نیز سعی کردم خود را باور کرده و با تلاش به موفقیت دست پیدا کنم.

مسئولیت سنگین بانوی مدیر کل بودن ...

وی در پاسخ به این سوال که به عنوان بانوی مدیر کل چه احساسی دارید، بیان کرد: مسئولیت سنگینی است و باید تمام توانم را به کار گیرم تا علاوه بر انجام وظایف به عنوان خانم الگوی خوبی برای دیگر بانوان باشم و به جمله «بانوان هم می‌توانند» جامه عمل بپوشانم؛ البته ثابت شده است که اکثر بانوان در شغلی که به آن مبادرت دارند،  متعهدانه عمل می‌کنند.

حجاب؛ یک ارزش دینی و اجتماعی

فداکار نظر خود را در مورد حجاب اینچنین بیان کرد: همیشه مقوله حجاب را به عنوان یک ارزش دینی و اجتماعی دیده‌ام و هیچگاه حجاب مانع و محدودیتی برای پیشرفت ایجاد نکرده است.

توصیه به بانوان یزدی

این بانوی پرتلاش یزدی خطاب به بانوان تصریح کرد: خداوند توانایی فوق‌العاده‌ای را در وجود بانوان به ودیعه گذاشته است؛ هر زنی باید در وهله اول توانایی‌ها و نقش خود را  بشناسد و بداند که مادری و همسری نقشی بی بدیل است. همدلی، همزبانی و هم صحبتی زن برای همسر و فرزندان هیچ جایگزینی ندارد؛ از این رو بانوان بررسی کنند، ببینند در کدام عرصه می‌توانند بیشترین تاثیرگذاری را داشته باشند و بعد از آن با برنامه‌ریزی هوشمندانه وظایف و نقش‌های خود را در قسمت های مختلف اجتماع  به بهترین نحو ممکن ایفا کنند.

وی با اشاره به اینکه باید بانوان توانمند و تاثیرگذار با مدیریت،تمرکز و کمک گرفتن از خانواده و همسر خود به میدان بیایند، ادامه داد: کشور ما حق دارد که با استفاده از نیمی از توانایی‌های جامعه که در وجود بانوان نهفته است به توسعه و پیشرفت بیشتر برسد؛ این یک وظیفه است، البته سختی‌هایی هم دارد که باید با توکل به خدا و با نیت کمک به توسعه کشور عزیزمان تحمل کنند.

صحبت پایانی...

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد ابراز امیدواری کرد:   امید است با لطف خداوند بانوان بتوانند در کنار مردان به خودباوری رسیده و با جهت‌‍دهی به تلاش‌ها و انگیزه‌ها در کنار یکدیگر رویدادهای خوبی را برای توسعه کشور، استان و در نهایت نظام جمهوری اسلامی که در شآن مردم عزیزمان باشد، رقم بزنند.

انتهای پیام/ش


فرهنگی فرهنگی

جدیدترین ها جدیدترین ها