نمایش نمایش

شناسه : 22366098
آیت الله ناصری:


آیت الله ناصری با اشاره به ضرورت همدلی مردم و مسئولین تاکید کرد: اگر منیت های حزبی و جناحی را کنار بگذاریم به راحتی می توانیم از بحران ها عبور کنیم.

به گزارش عصرفرهنگ به نقل از یزدرسا؛ آیت الله ناصری امام جمعه یزد در خطبه های نماز جمعه این شهر با اشاره به ایام دهه کرامت و ولادت علی ابن موسی الرضا(ع) گفت: امام رضا(ع) در کشور ما مهمان است و برکتی برای ایران و ایرانیان دارد و ثقل نگهداری ایران در برابر دشمنان به شمار می‌رود.

آیت الله ناصری در ادامه با تاکید بر ضرورت تحقق برنامه ها و اهداف اقتصاد مقاومتی اظهارداشت: یکی از کارهایی خوبی که در این حوزه صورت گرفته است، اقزایش اختیارات استان ها برای پیشبرد برنامه های استان ها است و بر اساس آن دیگر نیاز نیست مدیران استانی منتظر وزیر و اقدام و دستور او بنشینند و می‌توانند در استان‌ها بسیاری از اقدامات را خودشان انجام دهند که البته این تفویض اختیار مسؤولیت آنها را سنگین‌تر می‌کند.

خطیب جمعه یزد در ادامه با تاکید بر ضرورت ایستادگی و مقاومت ملت در برابر مستکبران تصریح کرد: استکبارستیزی یکی از توصیه های همیشگی امام بود و در این راه قدم برمی داشت. دشمن تا دین و ایمان مردم را نگیرد از خصومت دست بر نمی دارد و برای همین باید با طرح های هدفمند و حساب شده در برابر خدعه و خصومت دشمن دست به مقابله بزنیم.

وی در ادامه با مثال زدن تحریم ها به عنوان یکی از حربه های دشمن برای ضربه زدن به ملت ایران، گفت: نباید ناامید شویم بلکه باید با تکیه بر توان داخلی و پیگیری سیاست های اقتصاد مقاومتی کشور را در برابر انواع توطئه ها مصون نگه داریم. این ها ارزش دارد که زیر بار ذلت چند روزه دنیا نرویم.

ناصری در بخش دیگری از سخنان خود با خطاب قرار دادن احاد ملت ایران و بخصوص صنعتگران، دانشگاهیان، نخبگان و مسؤولان تاکید کرد: اگر همه باهم همفکری داشته باشیم و منیت های حزبی و جناحی را کنار بگذاریم به راحتی می توانیم از این بحران عبور کنیم.

خطیب جمعه یزد اذعان کرد: خوب است رئیس جمهور به جای سفرهای استانی، به کشورهای دیگر سفر کند و قراردادهایی به نفع کشور منعقد کند و مسائل کشور را به درستی تبیین کند تا دیگر کشورهایی نظیر عربستان نتوانند با مسموم کردن افکار مسلمانان، بر روی آنها اثر بگذارند و برای ایران و انقلاب دشمن‌تراشی کنند.

 


فرهنگی فرهنگی

جدیدترین ها جدیدترین ها