نمایش نمایش

شناسه : 25284292
بیانیه پایانی اولین مجمع جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه یزد:


در شرایط فعلی اقدام قاطعانه، سریع و صریح مسئولین محترم انتظار می رود به گونه ای که در سریع ترین زمان ممکن تمام قوای هسته ای کشور ابقا شود تا ان شاءالله ظرف مدت کمتر از دو سال به سطح غنی سازی 190 هزار سو که نیاز حتمی کشور است؛ دست یابیم.

به گزارش عصر فرهنگ، بیانیه پایانی اولین مجمع جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه یزد منتشر شد. متن کامل این بیانیه بدین شرح است:بسم الله الرّحمن الرّحیم

«وَلَن تَرْضَى عَنکَ الْیَهُودُ وَلاَ النَّصَارَى حَتَّى تَتَّبِعَ مِلَّتَهُمْ قُلْ إِنَّ هُدَى اللّهِ هُوَ الْهُدَى وَلَئِنِ اتَّبَعْتَ أَهْوَاءهُم بَعْدَ الَّذِی جَاءکَ مِنَ الْعِلْمِ مَا لَکَ مِنَ اللّهِ مِن وَلِیٍّ وَلاَ نَصِیرٍ » بقره ۱۲۰
"هرگز یهود و نصاری از تو راضی نخواهند شد ، ( تا به طور کامل ، تسلیم خواسته های آنها شوی ، و ) از آیین ( تحریف یافته ) آنان ، پیروی کنی. بگو: «هدایت ، تنها هدایت الهی است!» و اگر از هوی و هوسهای آنان پیروی کنی، بعد از آنکه آگاه شده ای، هیچ سرپرست و یاوری از سوی خدا برای تو نخواهد بود"
تشکل جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه یزد تشکلی مستقل، ولایت مدار و انقلابی بوده و همواره در مقاطع حساس تاریخ، صریح، قاطعانه و انقلابی به تکلیف خود عمل کرده است. این تشکل با برگزاری اولین مجمع عمومی اعضای خود در سال تحصیلی 95-96 عملکرد خود را در مباحث تشکیلاتی، آموزشی، فرهنگی، سیاسی و... مورد نقد و بررسی قرار داد و همچنین به تحلیل برخی مباحث روز پرداخت؛ که در اینجا لازم می دانیم نکاتی را در همین راستا به مسئولین و عموم دانشجویان بصیر یاد آوری و تأکید کنیم:
1. اکنون که در حوالی روز دانشجو قرار داریم، فرصتی مناسب است تا با بررسی آن روز بار دیگر این آرمان های بلند را بر خود یادآور شویم. اگر این روز تاریخی را در کنار سایر حوادث مهم همچون 13 آبان، 22 بهمن و ... قرار دهیم به راحتی می توان نخ تسبیح این اقدامات مهم را پیدا کرد و این نخ تسبیح چیزی نیست جز روحیه استکبار ستیزی و این روحیه است که وقتی با بصیرت، شجاعت و آزادگی جوان عجین می گردد، نیروی محرکه جامعه برای رسیدن به آرمان ها فراهم می گردد و اینگونه است که جوان بصیر و انقلابی در جامعه نقش گفتمان ساز پیدا می کند. یعنی قله ها را می بیند سپس با مطالبه گری مکررخود، عموم مردم را به سمت آن به حرکت در می آورد.
2. سال ۱۳۹۵ توسط امام خامنه ای(مدظله العالی) سال "اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل" نامیده شد. این نام گذاری نشان از این دارد که اقدام و عمل صحیح در این موضوع از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار است و یقیناً تنها نسخه ی کاربردی برای علاج اقتصاد کشور و استحکام آن در برابر تحریم های ظالمانه می باشد. برای تحقّق اقتصاد مقاومتی مشارکت همگانی لازم است و مردم، جامعه دانشگاهی و مسئولین باید نقش خود را به درستی ایفا کنند. اقتصاد مقاومتی مسئله ای دانش بنیان است و بر این اساس جامعه دانشگاهی وظیفه پرداخت فکری و محتوا سازی آن را دارد و همچنین لازمه اقتصاد مقاومتی یک مطالبه همگانی است که باید توسط مردم و دانشجویان انجام پذیرد.
با توجه به منویات امام خامنه ای(مدظله العالی) دولت وظیفه فرماندهی قرارگاه اقتصاد مقاومتی و جلب همکاری همه دستگاه ها و رصد عملکرد بخش ها و حمایت از تولید را دارد و اینگونه می تواند زمینه ساز اقدام و عمل در اقتصاد مقاومتی شود. از مردم، دانشگاهیان و مسئولین انتظار می رود وظایف خود را بدرستی انجام دهند و فعالیت آنان تنها به سخنرانی ها و همایش های پرهزینه و غالبا بی نتیجه محدود نشود.
در همین راستا، از دولت محترم انتظار می رود تا گزارشی شفاف و کاملی از عملکرد بخش های مختلف خود در رابطه با سیاست ها و اصول۲۴ گانه اقتصاد مقاومتی ارائه دهند.
3.با توجه به موضع گیری های اخیر رئیس جمهور محترم در رابطه با مسائلی همچون لغو سخنرانی یک نماینده مجلس یا لغو کنسرت، گویا رئیس محترم دولت اولویت های اصلی خود را به باد فراموشی سپرده و وظیفه اصلی خود را فراموش کرده اند. مردم بصیر ایران همواره عملکرد دولت در زمینه های مختلف را رصد می کنند و با جوسازی های مختلف و اولویت بندی های کاذب نمی توان ضعف عملکرد دولت در مسائل گوناگون را از انظار پوشاند و افکار عمومی را از موضوعات اصلی کشور منحرف کرد. اولویت دولت باید به فرجام رساندن کار های ناتمام باشد، نه جو سازی های مضرّ سیاسی. چندی پیش برخورد دوقطار مسافربری در محور دامغان-سمنان قلوب را متاثر نمود و عده زیادی از هموطنان در این سانحه کشته شدند. دولت محترم موظف است این موضوعات را ریشه ای حل نماید تا دوباره شاهد چنین اتفاقاتی نباشیم. همچنین مسائل مهمی چون دریافت های نجومی برخی مدیران که این روزها گویی فراموش شده است، باید هر چه سریع تر پیگیری شده و نتایج رسیدگی به آن به سمع مردم ایران برسد.
4. با توجه به ملغی شدن سند حاصل از مذاکرات موسوم به برجام و نقض عهد طرف مقابل علیرغم پای بندی ایران به تمامی تعهداتش، نقض برجام بر همگان عیان و آشکار گشته تا بار دیگر مسئولینی که از انقلاب بریده و به آمریکا دل بسته اند، امید شان، نا امید گردد. در شرایط فعلی اقدام قاطعانه، سریع و صریح مسئولین محترم انتظار می رود به گونه ای که در سریع ترین زمان ممکن تمام  قوای هسته ای کشور ابقا گردد تا ان شاءالله ظرف مدت کمتر از دو سال به سطح غنی سازی 190 هزار سو که نیاز حتمی کشور است؛ دست یابیم. حقیقتا تجربه برجام، صحت این ادعا را از بن دندان برای همگان اثبات کرد که این دولت آمریکا است که باید اعتماد سازی کند تا بلکه نظر مردمِ عالم نسبت به سیاهه اعمالِ خون آلودش تغییر کند؛ نه مردم ایران و جای بسی تاسف است که چگونه مذاکره کنندگان ما علیرغم تذکرات مکرّرِ امام امت و عمومِ منتقدین دلسوز، اصل بدیهی همزمانی و هم سطحی تعهدات طرفین را نادیده گرفتند، تا اکنون این موضع ضعف را برای ملت غیور ایران به بار بیاورند.
5. در پایان امید است که دولت با اصلاح اقدامات گذشته خود، اینبار تمرکز خود را بر روی بنیه های داخلی کشور قرار دهد تا با رونق تولید داخل و بهبود فضای کسب و کار، هر چه سریعتر شاهد بهبود وضعیت معیشت و سطح اقتصادی مردم باشیم؛ همچنین امید است که با حرکت منسجم و هماهنگ مسئولین وضعیت فرهنگی نیز بهبود یابد، ان شاءالله.


والسلام علی من التبع الهدی

 

 


 


فرهنگی فرهنگی

جدیدترین ها جدیدترین ها