نمایش نمایش

شناسه : 27694801
امام جمعه اردکان:


امام جمعه اردکان با اشاره به اینکه در انتخاب شغل باید جایگاه زن حفظ شود گفت: برخی از مشاغل در شأن زنان نیست.

به گزارش عصرفرهنگ به نقل از اردکان گویا؛ حجت الاسلام والمسلمین سید اسماعیل شاکر در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن تبریک فرا رسیدن ولادت باسعادت حضرت فاطمه زهرا(سلام الله علیها) و تبریک روز مادر و هفته گرامیداشت مقام زن به بیان فضائل و مناقب آن حضرت پرداخت.

وی گفت: اسلام بین زن و مرد تفاوتی قائل نیست و از نظر اسلام زن در مرحله اول باید زن، همسر و مادر باشد و این وظیفه اصلی زن است و نباید فراموش شود ولی امروز متأسفانه گاهی این وظیفه بسیار مهم و سرنوشت ساز مورد حمله و هجمه قرار می گیرد و حتی گاهی به عنوان توهین تلقی می شود.

امام جمعه اردکان افزود: وقتی زن، همسر و مادر خوبی باشد و کانون خانواده را گرم نگه دارد در حال جهاد است.

وی گفت: اسلام با درس خواندن و انجام کارهای اجتماعی توسط زنان مخالف نیست بلکه با عدم رعایت حریم حجاب و عفاف و حفظ نکردن شأنیت زن مخالف است و اگر قرار است زن به سر کاری برود که در آن حجاب و عفاف او از دست برود اسلام از همان ابتدا جلو آن را می گیرد.

حجت الاسلام والمسلمین شاکر تصریح کرد: برخی از مشاغل در شأن زنان نیست و باید شغل هایی انتخاب شود که با جایگاه بانوان جامعه جور باشد.

وی گفت: آیا رانندگی تریلر و اتوبوس و جوشکاری تانکر توسط خانم ها در شأن زنان ماست که تلویزیون هم در این مورد گزارش تهیه و پخش می کند؟!

امام جمعه اردکان گفت: ما باید از حضرت زهرا(سلام الله علیها) ساده زیستی، احترام به همسر، حفظ حریم حجاب و عفاف، تربیت فرزندان شایسته و لایق، عبادت و بندگی خداوند، دعا برای دیگران، انفاق و ایثار را بیاموزیم و در عمل به آن حضرت اقتدا کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به روزهای پایانی سال و تبریک فرا رسیدن سال جدید گفت: اگر ما اهل عبرت باشیم گذشت سریع عمر بزرگترین عبرت است و باید تلاش کنیم همراه با نو شدن سال ما هم نو بشویم و همانگونه که تقویم کهنه را کنار می گذاریم رفتارها و اخلاق بد را کنار بگذاریم.

حجت الاسلام والمسلمین شاکر افزود: باید دلها را نیز تکان دهیم و از آلودگی ها پاک کنیم.

وی اظهار داشت: در این ایام به یاد نیازمندان نیز باشیم و مساجد در محلات مختلف می توانند برای کمک به نیازمندان اقدام کنند و به همسایگان نیازمند عیدی بدهند.

امام جمعه اردکان در پایان با اشاره به اعزام جوانان به اردوهای جهادی در ایام عید نوروز گفت: کسانی که علاقمند هستند در این عرصه خدمت کنند وارد میدان بشوند.

انتهای پیام/ ا.م


فرهنگی فرهنگی

جدیدترین ها جدیدترین ها