نمایش نمایش

شناسه : 29242352
امام جمعه موقت یزد:


امام جمعه موقت یزد گفت: متاسفانه برخی از مسئولان به صورت عمد سعی دارند که مردم را به سمت مظاهر بی‌دینی بکشانند و آنها را از دین و مسیر اسلام خارج کنند.

به گزارش یزدرسا، امام جمعه موقت یزد در خطبه‌های نماز جمعه با گرامیداشت سالروز ارتحال بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران و قیام خونین 15 خرداد، اظهار کرد: امام خمینی(ره) تنها عالم و فقیهی بود که توانست حکومت اسلامی مورد خواست اهل‌بیت و شیعیان آن حضرت را پایه‌ریزی نماید.

آیت‌اللهی یکی از مهمترین وظایف مسئولان نظام جمهوری اسلامی ایران را امر به معروف و نهی از منکر دانست و گفت: متاسفانه الان بی‌حجابی‌ها در جامعه ما به یک دغدغه بسیار مهم برای مومنین تبدیل شده است، چرا ما باید این چنین صحنه‌هایی را ببینیم و ساکت بنشینیم.

وی ادامه داد: با وجودی که وظیفه مسئولان است که مردم را به سمت خوبی‌ها و پاکی‌ها هدایت کنند، متاسفانه برخی از مسئولان به صورت عمد سعی دارند که مردم را به سمت مظاهر بی‌دینی بکشانند و آنها را از دین و مسیر اسلام خارج کنند.

آیت‌اللهی بابیان این‌که متأسفانه شاهدیم برخی مسئولان در موضوعات فرهنگی برعکس عمل می‌کنند، گفت: مردم برای اسلام قیام کرده‌اند و خون‌های بسیاری ریخته شده که منویات دینی اجرا شود و لذا باید مسئولان در نظام اسلامی به‌جای سوق دادن جامعه به سمت موسیقی حرام و بدحجابی، جامعه را به‌سوی دین سوق دهند.

 وی با اشاره به برخی ویژگی‌های برجسته مقام معظم رهبری گفت: مدیریت رهبری در مسئله انتخابات اخیر نیز این موضوع را بر همگان ثابت کرد که هر روزی از عمر جمهوری اسلامی سپری می‌شود، بر صلاحیت رهبری نیز افزوده می‌شود.

خطیب جمعه یزد بابیان این‌که متأسفانه  بعضی از صبر رهبری سوءاستفاده می‌کنند، از مسئولان خواست در التزام عملی به ولایت‌فقیه پایبند باشند و به موضوعات مهم فرهنگی و اقتصاد مقاومتی جامه عمل بپوشانند.

آیت‌اللهی اظهار داشت: کسانی که فرمان الهی را زیر پا بگذارند و به دستورات دینی و اسلامی دهن‌کجی کنند، به عذاب سخت الهی دچار خواهند شد.

خطیب جمعه یزد در پایان سالروز شهادت سومین شهید محراب حضرت آیت‌الله صدوقی و یاد و خاطره فرزند فقیدش و دیگر ائمه جمعه یزد را گرامی داشت.

انتهای پیام/


فرهنگی فرهنگی

جدیدترین ها جدیدترین ها