نمایش نمایش

شناسه : 19975540
عضو شورای عالی فرهنگی آستان قدس رضوی خبر داد


عضو شورای عالی فرهنگی آستان قدس رضوی در یزد گفت: جشنواره زیر سایه خورشید برای نخستین بار 9 سال قبل در 3 استان آغاز به کار کرد. خوشبختانه اکنون این جشنواره در 31 استان و 10 کشور در حال برگزاری است و از 54 کشور دیگر هم برای برگزاری آن درخواست داشته ایم.

به گزارش عصر فرهنگ، عضو شورای عالی فرهنگی آستان قدس رضوی در نشست «زندگی به سبک جهادی» در یزد با اشاره به برگزاری جشنواره زیر سایه خورشید گفت: جشنواره زیر سایه خورشید برای نخستین بار 9 سال قبل در 3 استان آغاز به کار کرد. خوشبختانه اکنون این جشنواره در 31 استان و 10 کشور در حال برگزاری است و از 54 کشور دیگر هم برای برگزاری آن درخواست داشته ایم.
دکتر علی اکبر عصارنیا افزود: خادمان علی ابن موسی الرضا(ع) در سال 95 دو هدف برگزاری پر شورتر جشن زیر سایه خورشید و تعمیق و ترویج معارف و سیره رضوی را دنبال می کنند.
مدیرعامل موسسات خدمات مشاوره ای جوانان و پژوهش های اجتماعی آستان قدس رضوی گفت: بنا به فرموده رهبر انقلاب که مهم ترین پیام زندگی امام رضا(ع) را مبارزه دائمی و خستگی ناپذیر توصیف می کنند، جشن زیر سایه خورشید در نهمین سال خود به تبیین مساله زندگی به سبک جهادی خواهد پرداخت.
دکتر عصارنیا اظهار کرد: برخی از مخاطبین ما پیش فرض ناقصی از جهاد دارند. متاسفانه مفهوم جهاد برای مخاطب عام ما خوب جا نیفتاده است. در حالی که مفهوم جهاد در زندگی خیلی فراتر از این تصورات است.
 وی تاکید کرد: بسیاری از مخاطبان تصویر شفافی از دشمن ندارند چرا که دشمن به دنبال ارائه تصویر بزک کرده از خود است. به همین خاطر یکی از مجاهدت ها باید شفاف کردن چهره دشمن باشد.
گفتنی است روز گذشته نخستین جلسه از سلسله نشست های «زندگی به سبک جهادی» به همت آستان قدس رضوی و با همکاری کانون جوانان رضوی دارالعباده (وابسته به هیات انصار ولایت یزد) در آستان مقدس امامزاده سید جعفر برگزار شد.
 


فرهنگی فرهنگی

جدیدترین ها جدیدترین ها