نمایش نمایش

شناسه : 28850311
مدیرعامل کارخانه صنایع الکترونیک تامر:


مدیرعامل شرکت صنایع الکترونیک تامر گفت: در شرایط اقتصادی کنونی مجبوریم بعد از 25 سال سابقه پرسنل و کارگران خود را اخراج کنیم!

به گزارش عصرفرهنگ، مدیرعامل شرکت صنایع الکترونیک تامر در گفتگو با یزدندا، در خصوص این واحد تولیدی گفت: شرکت تامر در سال 70 ثبت و در سال 71 به بهره‌برداری رسید، در ابتدا برای 17 نفر اشتغالزایی داشت که بعد از حدود 4 سال این تعداد کارگر و پرسنل به 200 نفر رسید و با قوت کار می‌کرد.

محمد علی علایی اظهار کرد: شرکت تامر سالانه حدود 80 هزار قطعه مختلف اعم از سیستم صوتی، درب بازکن تصویری و دیگر وسایل الکترونیک تولید می‌کرد که متاسفانه با شروع رکود اقتصادی تعداد زیادی از کارگران را اخراج کردیم و تعدادی نیز خودشان رفتند و از حدود سه سال قبل با 63 پرسنل و کارگر به تولید ادامه دادیم اما در سال گذشته با اوج بحران اقتصادی نتوانستیم شرکت را اداره کنیم و درنهایت ابتدای سال 96 تولید تعطیل شد اما در چند روز گذشته دوباره فعالیت خود را به صورت خیلی ضعیف آغاز کردیم تا شاید بعد از انتخابات تسهیلاتی 18 درصدی! به ما تعلق گیرد و بتوانیم شرکتی با قدمت حدود 25 سال را از نابودی نجات دهیم.

وی عنوان کرد: قاچاق و ورود کالا از مرزها بلای جان این صنعت شده است و به دلیل اینکه کالای قاچاق نه مالیات می‌خورد و نه ارزش افزوده بابتش پرداخت می‌شود با قیمت پایین وارد بازار شده و به فروش می‌رسد.

علایی دیگر علت مشکلات تامر را رکود بازار مسکن عنوان کرد و رکود در صنایع مختلف به دلیل پایین آمدن ساخت و ساز است. متاسفانه امروز کسانی که فقط یک شرکت ثبت کرده‌اند و هیچ تولیدی ندارند از تسهیلات و دیگر مزایای ویژه استفاده می‌کنند اما ما در مجبوریم بعد از 25 سال تلاش پرسنل و کارگران خود را اخراج کنیم!

مدیرعامل شرکت صنایع الکترونیک تامر گفت: دولت باید در اوضاع آشفته به کمک صنایع بیاید زیرا این روزها صنایع هیچ سوددهی ندارند تا بتوانند خود را نجات دهند.

علایی اظهار کرد: دولت به جای اضافه کردن یارانه‌ها و دیگر کارها به واحدهای تولیدی کمک کند تا بتوانند حرکت کنند و همچنین باید در ورودی مرزها محصولات کنترل شوند و به هر قیمتی کالا وارد نشود اگر چه اکثر کالاهای الکترونیکی که صنعت ما را مخاطره می‌کند قاچاق هستند و یا در داخل برند می‌خورند یا اصلا با برند وارد می‌شود.

انتهای پیام/


عباس
سلام واقعا متاسفم .من به عنوان کسی که تجربه خوبی در زمینه برد و مونتاژقطعات دارم حاضرم برای همکاری با شرکت محترم تامر اعلام امادگی میکنم .میتونیم بردهای یک رو را خودمون تولید و مونتآژ کنیم محمدی
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۶/۰۸/۱۶ ۰۷:۱۹

فرهنگی فرهنگی

جدیدترین ها جدیدترین ها