نمایش نمایش

شناسه : 24208870


علی رغم رهنمودهای رهبر انقلاب و با چراغ سبز ارشاد یزد کلاس های غیر متعارفی در یزد برگزار می شود.

به گزارش عصرفرهنگ؛ رهبر انقلاب سال 81 در دیدار جمعی از مسئولین آموزش و پرورش فرمودند: «وقتی شما قشر جوان را پرورش میدهید، در واقع نیروی انسانی کشور را تربیت میکنید. هیچ کشوری بدون برخورداری از نیروی انسانىِ کارآمد، عالم، عاقل و متعهّد، قادر نیست به پیشرفت نائل شود؛ ولو منابع زیرزمینی و ثروتهای گوناگون داشته باشد.»
خوشبختانه آموزش و پرورش تا حد قابل قبولی چه در انتخاب محتوای آموزشی و چه در گزینش اساتید و آموزگاران  تلاش کرده نسبت به تحقق این فرمان رهبر انقلاب حساسیت به خرج دهد. هر چند متاسفانه سایر وزارتخانه ها و نهادها این حساسیت های حداقلی را هم ندارند و خروجی آموزش و پرورش و مراکز علمی بدون هیچ گونه نظارتی به دام سودجویی فرصت طلبان می افتند.
این روزها گوشه و کنار شهر یزد پر شده از تبلیغات برای برگزاری کلاس های عجیب و غریبی که مشخص نیست ارشاد یزد با چه توجیهی به آن ها مجوز برگزاری داده است. کلاس هایی که ادعا می شود قرار است شرکت کنندگان را ثروتمند کند اما بعید است جز برگزار کنندگان جیب کسی را پر کند.
کلاس هایی که نه تنها کمکی به تربیت نیروی انسانىِ کارآمد، عالم، عاقل و متعهّد نمی کند بلکه تمام آموزه های دینی، اسلامی و ملی را هم زیر سوال می برد. درباره اساتید و محتوای برخی از این کلاس ها به قدری نکات نگران کننده وجود دارد که بازنگری دوباره ارشاد یزد و حراست این اداره کل را می طلبد.
در روزهای آتی اطلاعات بیشتری از محتوا و سوابق اساتید و برگزار کنندگان این نشست ها و کلاس ها منتشر خواهد شد.


فرهنگی فرهنگی

جدیدترین ها جدیدترین ها