نمایش نمایش

شناسه : 12292514


مشاور وزیر بهداشت و رئیس جامعه جراحان در اظهاراتی عجیب و زیاده‌خواهانه گفت: تعرفه‌های پزشکی در ایران هنوز ناعادلانه است و باید حداقل ۶ برابر شود، تا کی باید پزشکان یارانه سلامت مردم را تمام و کمال پرداخت کنند!

به گزارش عصر فرهنگ به نقل از راه دانا، وزیر اسبق بهداشت در پاسخ به پرسشی درباره تعرفه‌های پزشکی که سال گذشته حدود ۱۲۰ درصد رشد کرد، گفت: به نظر من بیشترین جفا در این کشور در حق پزشکان شده است، تعرفه‌هایی که وجود دارد عجیب و غریب است!


فاضل در ادامه اظهار داشت: ۳۰ سال است که به پزشکان می‌گویند؛ مردم ندارند، نگیرید، با کدام حرفه این کار را کرده‌اند، جامعه پزشکی تا کی می‌تواند، تمام یارانه‌های سلامت مردم را تقبل کند!


رئیس جامعه جراحان ایران در حالی تعرفه‌های پزشکی را «ناعادلانه» توصیف می‌کند، که طبق تحقیقات انجام شده، پزشکان ایران به طور میانگین با درآمد سالانه ۴۰۰ هزار دلار، ۴۰ برابر دهک‌های پایین جامعه درآمد دارند.


پرواضح است که ما نیز معتقدیم چنین وضعیتی ناعادلانه است اما این محرومین و مستضعفین هستند که حق گلایه دارند نه مشاور وزیر بهداشت! سؤال این است که پزشکان بعضاً خدوم مگر با سرمایه و پول همین مردم درس نخوانده‌اند و پله‌های ترقی را طی نکرده‌اند؟ آیا جز سرمایه این مردم شریف آنان را به جایگاه امروزشان رسانده است که حالا این چنین از مردم خود طلبکارند؟

 

 


فرهنگی فرهنگی

جدیدترین ها جدیدترین ها