نمایش نمایش

شناسه : 24780007


تحقیقات نشان می دهد تعطیلی پل هوایی میدان آزادی ارتباط مستقیمی با پائین بودن سرانه مطالعه داشته و مسئولیت آن هم به عهده نهادهای مرتبط با بحث کتاب و کتابخوانی است!

عصر فرهنگ، عارضم به محضر شهروندان عزیز یزدی که شهرداری یزد قصد دارد بلوار آیت الله طالقانی را دو طبقه کند. بودجه هم که شکر خدا فت و فراوان موجود است. اگر هم نبود، خدا به عوارض و جریمه شهرداری برکت دهد!

بگذریم انشاالله که اجرای این طرح هم مثل زیرگذر میدان ابوذرتحسین عموم مردم را در پی خواهد داشت. فقط درخواست داریم شهرداری احداث طبقه دوم را به بخش خصوصی واگذار نکند. چون شهرداری شهری (مبادا فکر کنید منظورم یزد است) امتیاز احداث و تبلیغات پل عابر پیاده در میدان اصلی شهر را به بخش خصوصی واگذار کرد. اطراف پل را هم حفاظ کشید که خدایی نکرده عابری از خیابان رد نشود و اتفاقی برایش نیافتد. در مراسم افتتاح پل هم چند نفر از اعضای شورای شهر شرکت کردند و کلی عکس یادگاری گرفتند.

حالا هر وقت کتابفروشی صاحب امتیاز پل دایر باشد، پل عابر پیاده هم باز و قابل استفاده است؛ هر زمان هم که دکان دار نباشد، پل تعطیل است. خلاصه کار به جایی رسید که مردم علاوه بر اینکه برای عبور از عرض خیابان باید مواظب موتور و ماشین باشند، باید زحمت بالا رفتن از حفاظ های وسط خیابان را هم بکشند! به این ترتیب بعید نیست در آینده ای نزدیک مردم یزد مجبور شوند خودروری خود را  در میدان آزادی پارک کنند و برای رسیدن به میدان مهدیه به شیوه اجدادشان پیاده طی طریق کنند.

دوستان اشاره می کنند در هفته کتاب و کتابخوانی قرار داریم. لازم به ذکر است که اگر شهروندان اهل مطالعه بودند علاوه بر اینکه خیلی انسان های فرهیخته ای می شدند کسب و کار صاحب آن پل کذایی هم سکه می شد و در نتیجه هیچ زمانی پل هوایی هم تعطیل نمی بود!

علت اینکه پل هوایی میدان آزادی روبروی پاساژ ستاره همیشه خدا تعطیل است؛ پائین بودن سرانه مطالعه کتاب در یزد است و لاغیر! اصلاً هم کوتاهی از جانب شورای شهر و شهرداری صورت نگرفته! والسلام!

هادِرباش


فرهنگی فرهنگی

جدیدترین ها جدیدترین ها