نمایش نمایش

شناسه : 31444004
مدیرکل بهزیستی استان یزد:


مدیرکل بهزیستی استان یزد بیان داشت: تنها 25 درصد از کودکان در مهدهای استان از طرح یک وعده غذای گرم برخوردار هستند.

به گزارش عصرفرهنگ؛ جلیل عفتی مدیرکل بهزیستی استان یزد در حاشیه افتتاح طرح یک وعده غذای گرم در روستا مهدها در گفتگو با خبرنگار  میبد خبر ضمن تبریک هفته کودک بیان داشت: کودکان سرمایه های کشور هستند و اگر ما دغدغه توسعه آینده کشورمان را داشته باشیم باید به این موضوع توجه بیشتری داشته باشیم. برای داشتن جامعه ای پر از نشاط و توسعه یافته که مردمان در آن در رفاه باشند باید از الان روی کودکان سرمایه گذاری کرده و زمینه رشد و تربیت مطلوب آنها را فراهم کنیم.

 وی افزود: سازمان بهزیستی نیز با توجه به مسئولیتی که بر عهده دارد سعی کرده از طریق مهدهای کودک در جهت اشاعه فرهنگ سلامت در کودکان گام بردارد که این امر مستلزم بستر سازی مناسب در زمینه سلامت کدکان می باشد. ما بنا داریم در مهدهای کودک نونهالان بازی ایمن و بهداشتی داشته باشند.

عفتی در مورد اجرای طرح یک وعده غذای گرم در روستا مهدها اظهار داشت: این طرح هرساله در این ایام اجرا می شود که در حال حاضر 10 هزار و 200 کودک  در استان که در سنین 3 تا 6 سال قرار داشته در غالب 300 مهد و 140 روستا مهد از مزایای آن برخوردار هستند. در این برنامه سعی شده بتوانیم تامین یک وعده غذا گرم و مقوی را برای نونهالان داشته باشیم.

مدیرکل بهزیستی استان یزد با اشاره به نقش آموزش و فرهنگ سازی برای تعذیه مناسب اذعان داشت: فرهنگ درست غذا خوردن، خوب غذا خوردن و استفاده از غذای با کیفیت از نکات مهمی است که باید برای سلامتی جامعه به آن توجه زیادی داشت. با توجه به اینکه عادات غذایی مردم از همان دوران کودکی شکل می گیرد پس برای این دوران باید برنامه ریزی خاصی صورت پذیرد.

عفتی با اشاره به اینکه تنها 25 درصد از کودکان در مهدهای استان از طرح یک وعده غذای گرم برخوردار هستند بیان داشت: با توجه به اینکه ظرفیت محدودی از کودکان در مهدها از این طرح برخوردارند. ضرورت دارد مسئولین با بهزیستی در بحث تامین و توزیع شیر در مهدها را همکاری داشته تا بتوانیم طرح یک وعده شیر را در مهدها اجرا کنیم. استفاده کودکان در این سنین نقش مهم و مؤثری در سلامت آنها و سلامت آینده جامعه دارد.

انتهای پیام/اد


فرهنگی فرهنگی

جدیدترین ها جدیدترین ها