نمایش نمایش

شناسه : 14641763
اندر حکایت وزارت ارشاد جنتی؛


وزارت ارشاد یکی پس از دیگری ارزش‌های انقلاب را زیر سؤال می‌برد این بخشی از گلایه های آیت الله مکارم شیرازی در خصوص اقدامات وزارت ارشاد بود که اواخر سال گذشته در درس خارج ایشان مطرح شد.

به گزارش عصر فرهنگ به نقل از سایت قم فردا، اعتراض علما و بزرگان  به صدور مجوزهای مسئله دار به برخی خوانندگان و همچنین کنسرت ها بارها تکرار شده که نشان دهنده حساسیت این موضوع و ضرورت عمکرد مناسب وزارت ارشاد در این خصوص می باشد.

 

آیت‌الله یزدی رییس مجلس خبرگان نیز بهمن‌ماه سال گذشته در این خصوص اظهار داشت: بنده  به وزیر ارشاد تذکر می‌دهم که آقای وزیر ارشاد به معاونت موسیقی‌تان تذکر بدهید که موسیقی در اسلام حرام است، شما نمی‌توانید موارد شبهه را تشخیص بدهید. تمسک به موارد شبهه موجب می‌شود آهسته‌آهسته مرزها را زیر پا بگذارید و به‌عنوان مشتبه در حرام بیفتید.

 

درحالی‌که انتظار می‌رفت با دغدغه‌های مطرح‌شده از سوی بزرگان نظام این مهم موردتوجه وزارت ارشاد قرار گیرد و وزارت ارشاد به سمت برنامه‌های انقلابی پیش برود، اتفاقات رخ‌داده در روزهای اخیر نشانگر ابعاد جدیدی از نگاه وزارت ارشاد به موسیقی و آثار انقلابی است.

 

این موضوع را می‌توان در نامه محرمانه مدیرکل موسیقی وزارت ارشاد به حامد زمانی خواننده انقلابی و جوان کشورمان مشاهده کرد.

 

درحالی‌که آثار انقلابی این خواننده با استقبال گسترده جوانان و نوجوانان کشورمان روبرو شده است اما در این میان وزارت ارشاد در نامه‌ای محرمانه خواستار اخذ مجوز برای این برنامه‌های انقلابی شده است.

 

این موضوع که برنامه‌های این خواننده باید با مجوز وزارت ارشاد باشد، امری قابل‌قبول و قانونی است اما سؤالی که در این میان به وجود می‌آید این است که آیا با سایر خواننده‌ها که  بعضاً اجرای کنسرت‌ها و مراسم‌هایشان واکنش بزرگان نظام را در پی داشته است هم همین برخورد و روند قانونی صورت می‌گیرد.

این اتفاقات در حالی رقم می‌خورد و کار را برای حضور نیروهای ارزشی در عرصه هنر کمرنگ‌تر می‌کند که در این میان آیت‌الله جنتی دبیر شورای نگهبان در خصوص روند عدم به‌کارگیری نیروی‌ها حزب‌اللهی در دستگاه‌ها انتقاد کرده و می‌گوید: یکی از موارد ناراحت‌کننده این است که متأسفانه در بسیاری از دستگاه‌ها بچه‌های حزب‌اللهی و مخلص را به کار نمی‌گیرند و این مصیبت بزرگی است.

 

فرهنگی فرهنگی

جدیدترین ها جدیدترین ها