نمایش نمایش

شناسه : 14855991
معاون سابق فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم:


معاون فرهنگی سابق وزارت علوم با اشاره به فرمایشات رهبر انقلاب مبنی بر جلوگیری از نفوذ به کشور با سو استفاده از توافق هسته ای گفت: این فرمایشات رهبر انقلاب در واقع هشداری به مسئولین بود که با خوشبینی کاذب و ذوق زدگی فراوان این توافق را به عنوان هدیه غرب تلقی می کردند، هدیه ای که در واقع ابزار نفوذ غرب است.

معاون فرهنگی سابق وزارت علوم در گفتگو با عصر فرهنگ با اشاره به فرمایشات رهبر انقلاب مبنی بر جلوگیری از نفوذ آمریکا به ایران با سو استفاده از توافق هسته ای گفت: واقعیتی که هم دولتمردان ما و هم دولتمردان آمریکا و به طور کلی غرب با آن آشنا هستند این است که انقلاب اسلامی به لحاظ ماهیتی با استکبار جهانی در تعارض است.

غلامرضا خواجه‌سروی افزود: مادامی که دولتمردان غربی با استفاده از ابزار سلطه و روحیه استکباری با سایر ملل از جمله ملت ایران برخورد می کنند این تعارض حل نشدنی است و لیکن غربی ها هم اکنون خود را مالک جهان می دانند و با خوی استکباری خود با مردم دنیا رفتار می کنند.

معاون سابق فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم تاکید کرد: به طور طبیعی غربی ها در همین راستا هر اقدامی انجام می دهند تا برنامه هسته ای کشور را تعطیل کنند. آن ها در این مسیر از هر ابزاری استفاده می کنند. بنابراین توافق هسته ای را نباید به عنوان تسلیم و یا کنار آمدن دشمن با اسلام ناب محمدی(ص) تفسیر کرد، بلکه حقیقت این است که غربی ها از این توافق برای تمام کردن تعارض ماهوی با انقلاب به نفع خود نهایت استفاده را خواهند کرد.

خواجه سروی با اشاره به تاکیدات رهبر انقلاب بر جلوگیری از نفوذ دشمن بیان داشت: شاید غربی ها در ظاهر حق غنی سازی ایران را پذیرفته باشند اما مطمئنا از این کار هدف بزرگتری را دنبال می کنند. دورنمایی که غرب در ذهن دارد فروپاشی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است. غرب تجربه برنامه ریزی و فروپاشی امپراطوری عثمانی و شوروی سابق را در کارنامه دارد و می خواهد بعد از تهدید و تحریم این بار با نفوذ به داخل کشور سومین فروپاشی مخالفان خود را رقم بزنند.

وی ضمن اشاره به سفر هیات های اقتصادی کشورهای غربی به ایران اظهار داشت: در حوزه های اقتصادی اگر روی خوش نشان دهیم و مطابق میل غرب عمل کنیم قطعا دچار مشکل خواهیم شد. باید با واردات بی رویه که تهدید جدی برای صنایع داخلی است به شدت برخورد شود.

استاد دانشگاه علامه طباطبایی تاکید کرد: در حوزه  فرهنگی دشمن از قدیم جنگ نرم را به شدت آغاز کرده بود. دشمن همواره در تلاش است به وسیله موسیقی، کتاب، مجلات و فیلم های مختلف فرهنگ خود را ترویج دهد و اگر خلاف رهنمودهای رهبری نفوذ فرهنگی برای دشمن میسر باشد اموری که در گذشته به سختی انجام می گرفت اکنون به راحتی انجام خواهد شد.

معاون سابق وزیر علوم به نقدهای پیرامون عملکرد تیم هسته ای اشاره کرد و افزود: بعد از اینکه نخبگان به نقد توافق هسته ای پرداختند و افکار عمومی نسبت به موضوع هسته ای حساس شدند رهبر انقلاب با سخنرانی به موقع خود که نیاز عموم مردم نیز بود به روشنگری در این خصوص پرداختند.

خواجه سروی اضافه کرد: بسیاری از افرادی که خیال می کردند این توافق آش دهن سوزی است، تلاش کردند تا آن را به سرعت و بدون نظارت و بررسی در شورای عالی امنیت ملی تصویب کنند. هر چند این توافق منتقدینی هم داشت ولی بیشتر رویکرد دولت، حامیان و رسانه های آن در جهت حمایت بی چون و چرا از این توافق بود.

وی اعلام کرد: این فرمایشات رهبر انقلاب در واقع هشداری به مسئولین بود که با خوشبینی کاذب و ذوق زدگی فراوان این توافق را به عنوان هدیه غرب تلقی می کردند، هدیه ای که در واقع ابزار نفوذ غرب است.

خواجه سروی در پایان خاطرنشان کرد: فرمایشات رهبر انقلاب کسانی را که با سرعت بیشتر از غربی ها پیگیر تصویب توافق بودند را متوجه کرد تا هدف اصلی غربی ها و تلاش برای نفوذ به کشور را درک کنند و تصویب توافق را به سیر طبیعی خود بازگرداند.


فرهنگی فرهنگی

جدیدترین ها جدیدترین ها