نمایش نمایش

شناسه : 12022578
امام جمعه ابرکوه:


امام جمعه ابرکوه در خصوص توافق لوزان گفت: این توافق بزرگترین پیروزی سیاسی، علمی، اقتصادی و اجتماعی برای ایران است که به یقین رهین مقاومت ملت در احقاق حق مسلمش می باشد.

به گزارش عصر فرهنگ، حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم حسینی امام جمعه شهرستان در گفتگوی با سرو ابرکوه، در راستای نتیجه مذاکرات هسته ای اظهار داشت: توافق لوزان فعلا در حد بیانیه است اما می تواند سر فصلی فرصت زا برای دولت و ملت باشد. زیرا این توافق بزرگترین پیروزی سیاسی، علمی، اقتصادی و اجتماعی برای ایران است که به یقین رهین مقاومت ملت در احقاق حق مسلمش می باشد.

 


دولت با تدبیر امیدواری ملت را مضاعف کند
حجت الاسلام حسینی افزود: ما شاهد همسویی عناصر ریز و درشت در اردوگاه استکبار جهت نادیده گرفتن و ضایع کردن این حق بودیم اما سرانجام این مقاومت دولت و ملت بود که بدخواهان را مجبور به تسلیم کرد. در این خصوص مسئولین باید با ملت همچنان همدلی و همصدایی داشته باشند و دولت هم با تدبیر امیدواری ملت را مضاعف نماید.


هماهنگی بخش های تصمیم گیرنده، باعث قدرت و استحکام مذاکرات شد
حسینی گفت: یقینا هماهنگی همه بخش های تصمیم گیرنده در موضوع هسته ای، باعث قدرت و استحکام در مذاکرات شده و به نظر بنده صاحب نظران هم باید در این خصوص هماهنگی داشته باشند و تا زمانی که تیم مذاکره کننده مورد تایید مقام معظم رهبری هستند، دیگران حرف و امایی نداشته باشند.

 


هدایت های رهبری اساس مشروعیت مذاکرات است
وی با اشاره به راهگشا بودن هدایت های رهبری در بحث هسته ای تصریح کرد: این هدایت ها اساس مشروعیت مذاکرات بوده و تیم مذاکره کننده هم به رقم فشارهای پیچیده و مشکل زا موفقیت خوبی را برای دولت و ملت تحصیل کردند و مورد تقدیر ملت هستند.


امام جمعه ابرکوه ضمن تحسین ایستادگی مردم در برابر تحریم ها و تلاش های دیپلماتیک نیروها متذکر شد: ما بر این باوریم که فشارها هیچ گونه تأثیری در مذاکره نداشته بلکه مقاومت دولت و ملت ایران بوده که اردوگاه استکبار را مجبور به پذیرش مذاکره کرده؛ وگرنه همیشه گزینه های کذایی آنان روی میز بوده است.


حسینی با توجه به پیشرفت های ایران در زمینه های مختلف به ویژه نظامی خاطر نشان کرد: گرچه به رخ کشیدن قدرت نظامی در چشم دشمن جلوه دارد، اما قدرت اصلی ملت و دولت در نظام اسلامی، قدرت معنوی است و این ایمان و مقاومت مردم است که تا کنون کارساز بوده و خواهد بود و برای ما مهم این است که بازیگری ایران، قدرت سیاسی نظام را متجلی کرد و نظر دنیا را به توانمندی خود معطوف داشت.

 


مذاکره با 6 ابر قدرت نشان دهنده برتری ایران در منطقه است
وی در پایان تاکید کرد: مذاکرات 6 قدرت برتر جهان با کشور ما نشان دهنده صلح و دوستی و پذیرش قدرت برتر ایران در منطقه است زیرا ایجاد توازن بین قدرت های جهانی 1+5 که سخنگوی حق ستیزان و زورگویان ریز و درشت هستند با یک کشور حق طلب، کار آسانی نیست. که یک ملت بتواند اراده حق طلبانه خود را به سران زیاده خواه استکبار و قدرت جهانی بقبولاند.

فرهنگی فرهنگی

جدیدترین ها جدیدترین ها