نمایش نمایش

شناسه : 25175074


به نظر می رسد اصلاح طلبان یزدی برای بازگرداندن آبروی از دست رفته خود در دانشگاه فرهنگیان یزد در چهاردهم آذر تدبیر جدیدی اندیشیده اند.

به گزارش عصر فرهنگ، 16 آذر سال 32 روزی بود که سه دانشجوی دانشگاه تهران پیش پای معاون رئیس‌جمهور ایالات متحده قربانی شدند. به همین دلیل این روز؛ روز دانشجو نام گرفت. اما متاسفانه رفته رفته ماهیت آن( یا از روی قصد و غرض و یا به موجب فراموشی ناشی از گذر زمان) از اصل استکبار ستیزی خود فاصله گرفت. تنزل روز دانشجو در حد روزی برای برگزاری جُنگ و جشن برای دانشجویان و همچنین دعوت از سخنرانانی غیر مرتبط با فلسفه این روز که حتی بک جمله در رد استکبار از دهان آن ها خارج نمی شود از جمله ظلم هایی است که به تحریف این واقعه دامن می زند.

روز دانشجو در استان یزد هم آنطور که باید و شاید رونق نداشت. برخی از برنامه های تشکل های انقلابی روز دانشجو در مراکز علمی استان یزد با سنگ اندازی و شاید واهمه برخی مسئولین دانشگاه ها منتفی شد که در آینده بیشتر به شرح جزئیات ما وقع خواهیم پرداخت.

از سوی دیگر اصلاح طلبان نیز برای برگزاری مراسمات 16 آذر علی رغم حمایت های دولت اعتدال توفیق چندانی نیافتند. دانشگاه فرهنگیان یزد که پیش از این در 13 آبان(روز ملی استکبارستیزی) از سخنرانی حسن عباسی در این دانشگاه ممانعت کرده بود این بار به یک انجمن تازه تاسیس اصلاح طلب مجوز برگزاری مراسم به مناسبت روز دانشجو را داد. هر چند به گواهی تصاویر تهیه شده توسط روابط عمومی دانشگاه فرهنگیان استقبال چندانی از این مراسم صورت نگرفت و حتی حضور مسئولین هم نتوانست صندلی های خالی در سالن همایش را جبران کند.

 

خودنمایی صندلی های خالی در گردهمایی اصلاح طلبان در دانشگاه فرهنگیان یزد

 

خبر سخنرانی اشرف بروجردی معاون اجتماعی وزیر کشور در دوران اصلاحات در دانشگاه آزاد یزد نیز ناگهان یک روز قبل از مراسم در رسانه های محلی مطرح شد. به نظر می رسد علت انتخاب این دانشگاه، تجربه برگزاری مراسم در دانشگاه فرهنگیان و عدم اقبال دانشجویان بود. احتمالا به همین خاطر دانشگاه آزاد با سالنی بسیار کوچک تر به این منظور انتخاب شد.

 

نمایی از سالن گردهمایی دانشگاه آزاد یزد

 

این در حالی است که استقبال دانشجویان از مراسماتی که به همت تشکل های انقلابی برگزار می شود، بسیار دیدنی است.

 

استقبال دانشجویان دانشگاه یزد از سخنرانی حسن عباسی - پر شدن سالن و نشستن دانسجویان روی سن
 


فرهنگی فرهنگی

جدیدترین ها جدیدترین ها