نمایش نمایش

شناسه : 29219602
کارشناس نظارت بر بهداشت عمومی شبکه دامپزشکی شهرستان یزد خبرداد


کارشناس نظارت بر بهداشت عمومی شبکه دامپزشکی شهرستان یزد گفت: در راستای بازدیدهای مستمر از مراکز تولید، توزیع و عرضه فراورده های خام دامی در سطح شهر، در بازرسی از یکی از واحدهای مربوطه مقدار 2700 کیلو گرم گوشت چرخی غیر قابل مصرف کشف و معدوم شد.

به گزارش عصرفرهنگ، کارشناس نظارت بر بهداشت عمومی شبکه دامپزشکی شهرستان یزد اظهار کرد: در راستای بازدیدهای مستمر از مراکز تولید، توزیع و عرضه    فراورده های خام دامی در سطح شهر، اکیپ نظارت شبکه دامپزشکی شهرستان یزد ضمن بازرسی از یکی از واحدهای مربوطه مقدار 2700 کیلو گرم گوشت چرخی غیر قابل مصرف کشف و معدوم شد.

مهندس جبار ملکی در ادامه تصریح کرد: با توجه به منقضی شدن تاریخ مصرف گوشت ها، شرایط بد نگهداری و وضعیت ظاهری و بوی نامطبوع آن با هوشیاری بازرسین بهداشتی شبکه دامپزشکی شهرستان یزد قبل از ورود به بازار کشف، توقیف و با هماهنگی مراجع قضایی معدوم گردید.

وی به شهروندان توصیه کرد، ضمن خرید فراورده های خام دامی از مراکز عرضه مجاز، به مشخصات ظاهری، تاریخ تولید، انقضاء و شرایط نگهداری فراورده های خام دامی نیز توجه نمایند.

ملکی در پایان، آگاهی و همکاری شهروندان با کارشناسان دامپزشکی را حائز اهمیت دانست و گفت: در صورتی که همشهریان به آموزش های عمومی در زمینه فراورده های خام دامی که از طرق مختلف به اطلاع آنها رسانده می شود توجه داشته باشند می توانند با دقت در خرید فراورده های خام دامی و در نظر گرفتن نکات لازم و خودداری از خرید فراورده های غیر مجاز سلامت خود و خانواده خود را تضمین نمایند.

انتهای پیام/

منبع: روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان یزد

فرهنگی فرهنگی

جدیدترین ها جدیدترین ها