نمایش نمایش

شناسه : 33052550
معاون خدمات شهری شهرداری یزد خبر داد


معاون خدمات شهری شهرداری یزد با اشاره به اقدامت انجام شده برای عید نوروز گفت: امسال نصب چادر مسافران نوروزی در پارک های سطح شهر ممنوع شده و دو مورد کمپ مسافر در پارک کوهستان و امامزاده سید جعفر(ع) یزد در نظر گرفته شده است.

به گزارش عصر فرهنگ؛ معاون خدمات شهری شهرداری یزد پیش از ظهر امروز در جمع اصحاب رسانه گفت: معاونت خدمات شهری یزد از چهار سازمان تخصصی سیما و منظر و فضای سبز، آتش نشانی، پسماند و آرامستان ها و سه مدیریت پیشگیری از تخلفات شهری، مدیریت بحران و مدیریت خدمات شهری تشکیل شده است.

حسین صالحیان افزود: سازمان سیما و منظر شهری کار نگه داری فضای سبز و مباحث مربوط به نورپردازی شهر یزد را بر عهده دارد و اخیراً با پیگیری بحث نصب پوسترهای غیر مجاز تبلیغ اجاره سوئیت و منازل با حکم قضایی 119 شماره تلفن این افراد را مسدود کرد و اکنون بخش عظیمی از شهر یزد از چنین تبلیغاتی پاکسازی شده است.

این مقام مسئول بیان داشت: بیش از سی سال است که کسبه به خودشان اجازه می دهند تابلوهایی تبلیغاتی را در پیاده رو و باغچه نصب کنند که این کار تخلف است و طبق مصوبه مجلس تنها پزشکان، داروخانه ها و وکلا چنین حقی دارند.

وی ادامه داد: برای حل این مشکل جلسات متعددی با صنوف برگزار شد و در این خصوص توضیحاتی ارائه شد. اگر کسبه همچنان اقدام به جمع آوری این تابلوها نکنند شهرداری بعد از تذکر و اخطار این کار را انجام خواهد داد.

وی تاکید کرد: باغچه های شهر امسال ساماندهی خوبی شد و در ادامه حدود 100 هزار مورد غرس نهال، گل و درختچه را در دستور کار داریم.

صالحیان عنوان کرد: طرح نورپردازی آثار باستانی با هماهنگی سازمان میراث فرهنگی آماده شده و پیمانکار طرح نیز با برگزاری مناقصه انتخاب می شود.

 

 

معاون خدمات شهری شهرداری یزد با اشاره به اقدامت انجام شده برای عید نوروز گفت: امسال نصب چادر مسافران نوروزی در پارک های سطح شهر ممنوع شده و دو مورد کمپ مسافر در پارک کوهستان و امامزاده سید جعفر(ع) یزد در نظر گرفته شده است. همچنین در حمیدیا و شاهدیه نیز دو پارک به عنوان کمپ موقت مسافرین در نظر گرفته شده است.

وی گفت: سازمان آتش نشانی شهر یزد اکنون با اعتبار بیش از 4 میلیارد تومان یک دستگاه نردبان آتش نشانی را خریداری کرده همچنین امسال تجهیزات انفرادی آتش نشانان کامل شده است.

صالحیان با اشاره به جمع آوری روزانه 350 تُن زباله در شهر یزد گفت: سازمان مدیریت پسماند شهرداری یزد با قرار داد با پیمانکاران در شبانه روز قریب به 9 تُن پسماند خشک را از درب منازل جمع آوری می کند.

وی افزود: میزان زباله تولید شده در آستانه عید نوروز تقریباً دو برابر می شود لذا امسال از شهروندان یزدی می خواهیم با خانه تکانی در هفته سوم اسفند ماه  به سازمان مدیریت پسماند در جمع آوری به موقع ضایعات و زباله ها کمک کنند.

وی در پاسخ به سؤالی در مورد کارخانه کمپوست نیز بیان داشت: در شهر یزد زمانی در حالی که هنوز طرح جامعی تهیه نشده بود به سراغ احداث کارخانه کمپوست رفتند. اول قرار بود ماشین آلات آن از ترکیه تهیه شود اما نهایتاً چندین شهر از جمله شهر یزد با تراکتورسازی تبریز در این زمینه قرار داد منعقد کردند. حالا پروژه تمامی این شهرها متوقف شده است.

صالحیان اظهار کرد: در آن زمان قرارداد ارزشی در حدود 2میلیارد و 700 میلیون تومان داشت که اکنون حدود یک میلیارد و 200 میلیون تومان آن باز پس گرفته شده است.

این مقام مسئول با اشاره به راه اندازی سالن مراسمات در خلد برین یزد تصریح کرد: سازمان آرامستان های یزد با ایجاد سالن مراسمات به دنبال ساماندهی برگزاری مراسمات در خلد برین است. استفاده از این سالن رایگان بوده و مجهز به سیستم صوت، گرمایش و سرمایش است و می تواند مورد استفاده عموم شهروندان قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه وظیفه شهرداری شناسایی، جمع آوری و معرفی متکدیان به دادگستری است، گفت: متکدیان یزد عمدتاً  غیر بومی بوده و در نه ماهه نخست سال 96 از بیش از 300 متکدی تنها 2 نفر از آن‌ها اهل یزد بوده اند.

این مقام مسئول با اشاره به معضل سگ های ولگرد نیز اظهار داشت: با ابلاغ وزارت کشور چندین سال است که کشتن سگ های ولگرد متوقف شده است. در شهر یزد نیز با همکاری یک NGO  سگ های ولگرد زنده گیری، عقیم سازی و رها سازی می شوند. البته سگ هایی که دچار بیماری هستند معدوم خواهند شد.

انتهای پیام/
 


فرهنگی فرهنگی

جدیدترین ها جدیدترین ها