نمایش نمایش

شناسه : 27864518
بازی هنوز تمام نشده!


معاون عمرانی استانداری یزد هم اذعان کرد علت شدت گرفتن فشارها، تبلیغات و تخریب شهرداری و شورای شهر یزد ناشی از نزدیک بودن انتخابات است.

به گزارش عصرفرهنگ به نقل از یزدرسا، پروژه کف سازی خیابان قیام در شهر یزد، سال گذشته وقت و فکر بسیاری از شهروندان یزدی را به خود مشغول کرد. شاید یکی از علل این حساسیت موقعیت این خیابان در مرکز شهر یزد باشد، شاید هم مجاورتش با بازار و نگرانی کسبه عاملی برای زیر نظر گرفتن تحولات این منطقه بود. اما سید حسینی معاون عمرانی استاندار یزد و همچنین رئیس هیت مدیره سازمان همیاری شهرداری ها ( که مسئول انجام پروژه خیابان قیام نیز هست) معتقد است این حساسیت ها به علت نزدیکی زمان انتخابات شورای شهر است.

وی در یک نشست دیر هنگام(زمانی که مخالفان شورا از پروژه نیمه کاره خیابان قیام بهره کافی را برده بودند) با اصحاب رسانه در 28 اسفند این ادعا را مطرح کرد. به گزارش تسنیم سیدمحمدرضا سیدحسینی با اشاره به اینکه پروژه خیابان قیام زیر 30 درصد پیشرفت دارد اظهار داشت: این حرمت بازار و شهرداری بود که کار خیابان قیام را تعطیل کردیم تا در ایام نوروز بتوانند کار کنند.

وی افزود: خیابان قیام الان همانند یک کارگاهی است که در حال حاضر به دلیل ایام نوروز و حرمت بازار، ساماندهی موقت گرفته تا بازاریان بتوانند کار خودشان را انجام دهند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد تصریح کرد: به نظر می‌رسد افرادی که می‌خواهند کاندیدای شورای شهر شوند یا شورای فعلی و شهرداری را منکوب کنند، اقدام به بهانه‌گیری می‌کنند وگرنه همه می‌دانند آنجا هنوز کارگاه است و نیاز به کار زیادی دارد.

سیدحسینی تصریح کرد: پروژه کف‌سازی خیابان قیام حداقل 5 ماه زمان نیاز داشت که به صورت کامل اجرایی شود و به یکی از خیابان‌های زیبای بافت تاریخی یزد تبدیل شود.

این مقام مسئول افزود: با این وجود پس از دو ماه از فعالیت پروژه، به دلیل اینکه به ایام نوروز نزدیک می‌شدیم و بازار یزد در این خیابان قرار دارد، پروژه به طور موقت تعطیل شد و ان‌شاءالله پس از ایام نوروز اقدام به ادامه کار می‌کنیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد تصریح کرد: به هر صورت بسیاری از انتقادهایی که در رابطه با پروژه این خیابان می‌شود بی‌رابطه با انتخابات شوراهای اسلامی شهر نیست.

وی پروژه این خیابان را به فعالیت یک آرایشگر تشبیه کرد و گفت: انتقادهایی که الان از این پروژه صورت می‌گیرد همانند این است که یک فردی پس از دومین قیچی که آرایشگر زد از جایش بلند شود و بگوید چرا سر من به این حالت در آمده است و تا پایان کار آرایشگر صبر نکند.

این روشنگری های دیرهنگام سید حسینی مشخص می کند، علت اینکه رسانه هایی در استان یزد اخیراً تمام اقدامات شهرداری و شورای شهر یزد را زیر نظر گرفته و برای هر پروژه ای جنجال به پا می کنند، چیست. طبق نظر وی تعمیر پل باهنر و ساخت خیابان قیام بهانه است، عده ای در طمع صندلی های شورای شهر هستند.


 


فرهنگی فرهنگی

جدیدترین ها جدیدترین ها