نمایش نمایش

شناسه : 32594965
خزانه‌دار شورای اسلامی شهر یزد اعلام کرد


عامری اعلام کرد: حذف تبصره 3 قبوض آب در کمیسیون بودجه بررسی می شود، اگر این تبصره از دید حقوقی درست نبود و دیدیم به نفع مردم نیست حتما آن را حذف خواهیم کرد اما اگر قانع شدیم که وجود این تبصره به نفع مردم شهر است آن را تعدیل می کنیم.

به گزارش عصر فرهنگ؛ عضو شورای اسلامی شهر یزد گفت: حذف تبصره 3 قبوض آب در کمیسیون بودجه بررسی می شود و در همین راستا دو جلسه با اعضای آبفا و کارشناسان مربوطه داشت ایم. این مساله هم از دید حقوقی و هم از دید منافع مردم شهر بررسی می شود، اگر از دید حقوقی درست نبود و دیدیم به نفع مردم نیست حتما آن را حذف خواهیم کرد اما اگر قانع شدیم که وجود این تبصره به نفع مردم شهر است آن را تعدیل می کنیم.
ونوس عامری تاکید کرد: هنوز در مورد تبصره 3 تصمیمی گرفته نشده اما به مردم قول می دهیم که بهترین تصمیم که به صلاح مردم است اتخاذ خواهد شد.
وی با اشاره به آغاز نظرسنجی از شهروندان در تعیین اولویت های بودجه سال 97 شهرداری بیان داشت: نظر بنده این بود که بالاخره شهرداری با پول مردم اداره می شود و اولویت های مردم باید در نحوه هزینه کرد این پول تاثیر بگذارد. معتقدم مدیران ما باید از اتاق های دربسته بیرون بیایند و با نظرات مردم ارتباط برقرار کنند، نمی گویم کار تخصصی را کنار بگذاریم ولی باید حتما از نظرات مردم هم تاثیر گرفت.
خزانه‌دار شورای اسلامی شهر یزد اضافه کرد: ما اعلام کردیم این نظر سنجی را در بودجه تاثیر می دهیم، مثلا اگر ما اولویت اول را فرضاً فضای سبز گذاشته ایم ولی مردم فضاهای تفریحی را انتخاب کردند، ما فضاهای تفریحی را از آنچه که کارشناسان در بودجه به شکل علمی دیده اند برجسته تر می کنیم.
وی تاکید کرد: البته هنوز بودجه به دست ما نرسیده و هم اکنون در شهرداری نوشته می شود، ما هم نظراتی داریم، نتایج این نظرسنجی که مشخص شد حتما نتایج نظرسنجی را در کمیسیون تلفیق تاثیر خواهیم داد، اما هنور کار به کمیسیون نرسیده است.
وی در مورد میزان و نحوه پرداخت مطالبات شهرداری از دولت گفت: دولت باید هم بخشی از مالیات بر ارزرش افزوده و هم سهم 30 درصدی خود از حمل و نقل عمومی را به شهرداری بپردازد. بخشی که مربوط به مالیات بر ارزش افزوده است به ما پرداخت می شود ولی بخش مربوط به حمل و نقل را دریافت نکردیم و از دولت طلب داریم.

انتهای پیام/

 


فرهنگی فرهنگی

جدیدترین ها جدیدترین ها