نمایش نمایش

شناسه : 32605788


در نشستی مشترک بین دانشگاه یزد و سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح که در این دانشگاه برگزار شد، تفاهم نامه همکاری های علمی و پژوهشی بین طرفین به امضاء رسید.

به گزارش عصر فرهنگ؛ در آیین امضای این تفاهمنامه دکتر محمد صالح اولیاء رئیس دانشگاه یزد بر افزایش سطح همکاری های داخلی به منظور بهره گیری از توانمندی های موجود در بخش های مختلف تاکید کردو گفت: این تفاهمنامه در راستای تعاملات دانشگاه یزد و سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح در زمینه های گوناگون می تواند بسیار مفید واقع شود.

وی تصریح کرد: استفاده از توانمندی های دو طرف به منظور هم افزایی در پروژه های، زیست محیطی، فضایی و سنجش از دور و اطلاعات مکان محور به نحو چشمیگری می تواند موجب ارتقای وضعیت علمی جامعه دانشگاهی و کشور شود.

رئیس دانشگاه یزد با تأکید بر مسائل دامنگیر جامعه به ویژه آلاینده ها و تغییرات اقلیمی خواستار کاربردی و نیازسنجی کردن زمینه همکاری ها در راستای ایجاد بستر توسعه پایدار شد.

در ادامه دکتر مهدی مدیری رئیس سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح به ارائه تاریخچه و ساختار این سازمان پرداخت.

وی با اعلام خبر جذب نخبگان و پژوهشگران برتر که مشمول خدمت سربازی شده اند، خواستار اجرای طرح های مورد نیاز این سازمان در قالب خدمت سربازی شد.

وی تصریح کرد: دانشگاه یزد می تواند به عنوان نماینده سازمان و محور فعالیت های مرتبط با ماموریت های سازمان جغرافیایی باشد.

دکتر حمید بحیرایی معاون ارتباطات این سازمان نیز حوزه فعالیت های سازمان متبوع را بسیار وسیع توصیف و بر توانمندی های دانشگاه یزد برای همکاری های علمی و تحقیقاتی در این حوزه تأکید کرد.

انتهای پیام/
 


فرهنگی فرهنگی

جدیدترین ها جدیدترین ها