نمایش نمایش

شناسه : 28666089
رییس اتحادیه صنف خیاط استان یزد:


رییس اتحادیه صنف خیاط استان یزد رکود حاکم بر کارگاه های خیاطی را طی 47سال اخیر بی سابقه اعلام کرد.

به گزارش عصرفرهنگ ؛ محمد غفاریان در گفتگو با خبرنگار یزدبانو با اشاره به رکود شدید در کارگاه‌های خیاطی در یزد خاطر نشان کرد: بازار پوشاک داخلی در رکود شدید به سر می‌برد؛ هرساله در ایام بعد از عید رکود افزایش می‌یافت؛ اما امسال پیش عید نوروز هم این رکود حاکم بود.

رئیس اتحادیه صنف خیاط استان یزد دلیل این رکود را جیب خالی مردم و نبود نقدینگی اعلام کرد و افزود: رکود کلی، بالا رفتن قیمت پارچه، واردات بی‌رویه پوشاک و قاچاق پوشاک نیز خیاطان را از کار بیکار کرده است.

غفاریان با ابراز گله‌مندی از آموزش‌وپرورش استان یزد تصریح کرد: هرساله دوخت لباس فرم مدارس را به اتحادیه صنف خیاط یزد می‌سپردند و دوخت روپوش مدارس رونقی به کارگاه‌های خیاطی در فصل تابستان می‌داد؛ اما متأسفانه امسال انجام این امر به خیاطان خارج از استان سپرده شده است.

وی با بیان اینکه کارگاه‌های سایر استان‌ها از جمله خراسان رضوی قیمت تمام‌شده پایین‌تری را نسبت به خیاطان یزدی ارائه می‌کنند؛ این مسئله به خاطر داشتن کارگران افغانی بدون بیمه و با دستمزد پایین و همچنین کیفیت پایین است.

غفاریان ادامه داد: عده‌ای بنکدار بزرگ؛ افرادی که نه تولیدی و نه مجوز دارند و فقط بر اساس ارتباطی که با مسئولان آموزش‌وپرورش دارند، دوخت روپوش مدارس را به دیگر استان‌ها داده‌اند.

رئیس اتحادیه صنف خیاط استان یزد با بیان اینکه 3 سال است که این مشکلات دست‌وپنجه نرم می‌کنند اما طی 47 سال فعالیتی که داشته‌ام هیچ سالی به رکودی بازار امسال نبوده است، خاطر نشان کرد: با توجه به شعار سال مبنی بر «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال» همراهی و مساعدت مسئولان برای رونق بخشیدن به کارگاه‌های خیاطی را خواستاریم.

 

انتهای پیام/ش


فرهنگی فرهنگی

جدیدترین ها جدیدترین ها