نمایش نمایش

شناسه : 12026989
اظهارات جالب استاندر یزد:


استاندار یزد گفت: دولت تدبیر و امید موفق شد همه تحریم های ظالمانه ای که سالها به مردم ایران تحمیل شده بود را لغو کرده و این امر حکایت دیگری از زبردستی و مهارت تیم مذاکره کننده کشورمان در این دور از گفتگوها است.

به گزارش عصر فرهنگ، سید محمد میرمحمدی عصر امروز در نشستی با مدیران استانداری یزد با اشاره به دیپلماسی فعال دولت تدبیر و امید در عرصه بین المللی، به گسترش و تقویت مناسبات و ارتباطات کشور با کشورهای مختلف از جمله کشورهای اسلامی و همسایگان ایران اشاره کرد و اظهار داشت: در زمینه مناسبات بین المللی در مذاکرات هسته ای اخیر، دولت تدبیر و امید و تیم دیپلماسی دولت، توانمندی و اقتدار خود را به خوبی نشان داد و طی جلسات متعددی که با قدرتهای جهانی و نمایندگان آنها برگزار شد، چیره دستی دستگاه دیپلماسی کشور در این کارزار جهانی به خوبی نمایان شد.

 

وی عنوان کرد: در جریان بحث و گفتگو و چانه زنی ها، ایران موفق شد دستاوردهای ارزشمندی کسب کند و دنیای غرب پذیرفت که ایران باید غنی سازی اورانیوم را در اختیار داشته باشد، نطنز کار خود را ادامه دهد، فوردو با تغییر تکنولوژی برنامه های بهتری را دنبال کند و مرکز آب سنگین اراک هم بتواند فعالیت خود را ادامه دهد.

 

میرمحمدی خاطرنشان کرد: همچنین دولت تدبیر و امید موفق شد همه تحریم های ظالمانه ای که سالها به مردم ایران تحمیل شده بود را لغو کرده و این امر حکایت دیگری از زبردستی و مهارت تیم مذاکره کننده کشورمان در این دور از گفتگوها است.

 

میرمحمدی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به هفت رویکرد مهم استان یزد در راه توسعه و آبادانی بیشتر عنوان کرد: در سال گذشته این رویکردها به عنوان محور توسعه استان معرفی شد که شامل آب، صنعت، گردشگری، منابع طبیعی و محیط زیست، انرژی خورشیدی، فرهنگ و پارک علم و فناوری بودند.

 

وی ادامه داد: بنابراین با این رویکردها امور مربوط به استان دنبال شد و امسال نیز با توجه به نامگذاری سال جدید از سوی مقام معظم رهبری به نام سال "دولت و ملت، همدلی و همزبانی" پیام بسیار عمیق و حساب شده ای از سوی ایشان به همگان صادر شد و این امر مسئولیتهای ما را در قبال مردم و جامعه سنگین تر می کند.

 

استاندار یزد به برنامه های دولت در استان یزد در سال جاری اشاره کرد و ادامه داد: در راستای محورهای هفتگانه مطرح شده در زمینه توسعه استان یزد، اجرای طرحهایی که در قانون بودجه سال ۹۴ برای استان مصوب و ابلاغ شده در دستور کار قرار دارد و همچنین پیگیری عملیاتی شدن مصوبه شورایعالی آب نیز از جمله دیگر برنامه های استان در این سال است.

 

وی با اشاره به کسب مجوزهای لازم برای اجرایی کردن خط دوم انتقال آب به استان یزد، پیگیری و تلاش مجدانه برای اجرای این امر را از دیگر برنامه های استان برای سال جدید ذکر کرد.

 

میرمحمدی، مکانیابی و تخصیص عرصه های مناسب در استان برای استقرار نیروگاه های انرژی خورشیدی را از دیگر موارد مورد توجه در سال ۹۴ ذکر کرد و افزود: با توجه به استقبال بخش خصوصی از این امر، تاکنون ۲۰ مورد تقاضا برای اجرای پروژه بهره گیری از انرژی خورشیدی در سراسر استان اعلام شده که از یک مگاوات تا ۱۰۰ مگاوات را در برمی گیرد و این امر نوید بخش رویکرد تازه ای در تولید انرژی در استان یزد است.

منبع: خبرگزاری مهر


فرهنگی فرهنگی

جدیدترین ها جدیدترین ها