نمایش نمایش

شناسه : 25098783
خطیب جمعه ابرکوه:


امام جمعه ابرکوه گفت: دولت ومجلس به اندازه ای که در قبال لغو یک کنسرت یا یک سخنرانی در میتینگ سیاسی مُبهم و حاشیه دار اینقدر حساسیت تا حّد ابراز شرمساری نشان می دهند و نسبت به حفظ جان و حقوق مردم و بیت المال هم حسّاس باشند.

به گزارش عصر فرهنگ، به نقل از سرو ابرکوه، حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم حسینی امام جمعه ابرکوه در خطبه های نماز جمعه 12 آذر 95 به تمدید قانون غیر منطقی تحریم ده ساله ایران را با 99 رأی و بدون رأی مخالف توسط مجلس سنای امریکا اشاره کرد و گفت: بدون شک این اقدام مجلس سنا، نقض آشکار برجام است و همانگونه که مقام معظم رهبری در دیدار با بسیجیان فرمودند ایران اسلامی در نقض برجام توسط امریکا قطعاً واکنش نشان خواهد داد؛ مقامات کشورمان نیز به این موضوع اتفّاق نظر دارند که تصویب تمدید تحریم های ایران نقض برجام است.

حجت الاسلام حسینی افزود: از زمان توافق ایران با گروهای 1+5 در امر برجام، ایران اسلامی در تمام زوایا پایبند به رعایت تعهدات بین المللی بوده و این حقیقتی است که تمام ناظران و شخصیت های بین المللی به آن اذعان دارند و تاکنون اقدامی جهت نقض برجام نکرده اما این طرف امریکایی است که نقض برجام را آغاز کرد و آن کشور پیمان شکن باید در انتظار پیامدهای این بد عهدی هم باشد.

خطیب جمعه ابرکوه ادامه داد: به یقین لگد زدن امریکائی ها به برجام، نشان از سوء استفاده آنها از حُسن نیت ایران دارد، وقتی اتحادیه اروپا که خود را طرفدار برجام و حقوق ایران، نشان می داد در بیانیه ای گستاخانه با صراحت ازایران می خواهد که در مباحث حقوق بشری، مسائل منطقه ای و عدم پشتیبانی از جبهة مقاومت به خواسته های آنها تن دهد.

حسینی افزود: سیگنال های اشتباه داخلی در کنار سیاست های سلطه طلبانه غرب و امریکا هم نشان از توهم گرائی مشترک آنها دارد، که فکر می کنند می توانند به خیال خامشان اصول و مبانی انقلابی و لایتغیّر ایران اسلامی را تغییر دهند و با اهرم فشار از ایران امتیاز بگیرند.

امام جمعه ابرکوه اذعان کرد: امّا به زودی پاسخ خود را خواهند گرفت و نظام مقتدر جمهوری اسلامی نه تنها امتیازی به انها نخواهد داد بلکه دولت و ملت ایران نشان خواهند داد که از استفاده ابزاری از برجام بر نمی تابند و به صورت قاطع و عبرت آموز واکنش نشان خواهند داد، زیرا تاریخ اعتماد به امریکا به سر آمده و این اقدامات احمقانه امریکائی ها در آینده قطعاً به ضرر خودشان خواهد بود.

رئیس جمهور باید زمینه رضایتمندی مردم را فراهم کند/ چرا با خاطیان پرونده های نجومی برخورد نمی شود؟/ دولت و مجلس به جای توجه به لغو کنسرت و سخنرانی، نسبت به جان مردم حساس باشند
حجت الاسلام حسینی در بخش دیگر سخنان خود ضمن تسلیت شهادت 80 تن از شهدای حسینی در حادثه تروریستی حلب عراق و حادثه دلخراش تصادف دو قطار مسافربری در منطقه سمنان گفت: جا دارد مسئولین کشور تدبیری بایسته تر در امر پیشگیری امثال این رویدادهای دردناک بیندیشد.

وی افزود: رئیس جمهور محترم به جای گلایه از اینکه بعضی به جای اینکه باران رحمت باشند ، باران ممانعت هستند ، بهتر است حوصله و صبوری بیشتر در امر مدیریت کشور به خرج دهند و زمینة رضایت مندی بیشتر مردم را در بخش خروج کشور از رکود و معضلات اقتصادی و بهبود معیشت مردم و پیشگیری از مفاسد اقتصادی و بعضاً فساد مدیریتی و اداری فراهم کنند.

حسینی تاکید کرد: آیا برای اتخاذ تصمیم امنیت مسیر زائران در همایش مهم و بی نظیر پیاده روی اربعین یکسال فرصت کافی نبود؟ آیا درحادثه دلخراش تصادف دو قطار که امن ترین وسیله سفر است میشود به سادگی ازکنار آن گذشت؟ ! آیا نمی شد قبلاً برای پیشگیری از قطع آب و گاز در مازندران در فصل برف وسرما تدبیری داشت؟ !

وی با انتقاد از روند کند رسیدگی به پرونده های نجومی گفت: چرا رسیدگی به پدیده مرموز و پلشتی مانند حقوق های نجومی هنوز در هاله ای ابهام قرار دارد و تنها پنچ ملیارد دلار از 400 میلیارد دلار پرداختی به مدیران پس گرفته شده است ؟ ! چرا با خاطیان برخورد نمی شود ؟

حسینی افزود: انتظار ملت این است که دولت ومجلس به اندازه ای که در قبال لغو یک کنسرت مرموز و بدور از شأن هنر و موسیقی پاک ایرانی و یا لغو یک سخنرانی در میتینگ سیاسی مُبهم و حاشیه دار اینقدر حساسیت تا حّد ابراز شرمساری نشان می دهند و نسبت به حفظ جان و حقوق مردم و بیت المال هم حسّاس باشند.

روز دانشجو؛ نماد استکبارستیزی جنبش دانشجوئی است
خطیب جمعه ابرکوه با اشاره به 16 آذر و روز دانشجو گفت: این روز باید به عنوان نماد استکبارستیزی جنبش دانشجوئی باشد و دانشجویان باید بر طبق منویات مقام معظم رهبری هم درس بخواند، هم محیط سیاسی خود را بشناسد، هم روی محیط سیاسی خود اثر گذارباشد و هم خود را از لحاظ روحی و فکری برای فردائی موفق تر آماده کند.

گرامیداشت هفته اوقاف و شهادت امام حسن عسگری علیه السلام نیز از مناسبت هایی بود که امام جمعه ابرکوه به آنان اشاره مختصری داشت و از برگزار کنندگان مراسم تجمع هئیات های عزاداری ابرکوه در منزلگاه امام رضا علیه السلام که نشان از اتحاد و یکدستگی مردم بود قدر دانی کرد.

انتهای پیام / ک


فرهنگی فرهنگی

جدیدترین ها جدیدترین ها