نمایش نمایش

شناسه : 33209556
آیت‌الله ناصری:


امام جمعه یزد گفت: حال که آمریکا با دستگاه‌های تبلیغاتی‌اش و انواع اقدامات به هر نحو و با هر دروغ می‌خواهد ایران را منزوی کند و حکومت ایران را ناکام جلوه دهد، دولت ما نباید گستاخی‌های دشمن را بی‌پاسخ نگذارد.

به گزارش عصر فرهنگ؛ نماینده ولی فقیه در استان یزد در دیدار با مسئولین کمیسیون‌های بزرگداشت دهه فجر ضمن تشکر از همه کسانی که در برگزاری جشن‌های دهه فجر تلاش کرده‌اند، گفت: همه این کارها خوب و بجا است ولی باید توجه داشته باشیم که طوفان هجمه‌های فرهنگی و تبلیغات کمرشکن رسانه‌های غربی و بیگانه بی‌امان است.

آیت‌الله محمدرضا ناصری با تمجید از وظیفه شناسی مردم اظهار داشت: مردم می‌دانند که وظیفه‌شان چیست و در این 39 سال حضورشان را در 22 بهمن به اثبات رسانده‌اند ولی وظیفه مسئولان در این تبلیغات سنگین رسانه‌ای وظیفه سنگینی است.

وی خاطرنشان کرد: ما هر ساله باید نگاهی نو به دهه فجر داشته باشیم و ابعاد شخصیتی حضرت امام(ره) را برای نسل جوان تبیین کنیم. مثلا وقتی در این ایام همه نزدیکان امام بخاطر توطئه‌های رژیم شاه و امریکا و خطر جانی برای امام به ایشان توصیه کردند که نباید از پاریس به تهران بروند، اما امام فرمودند ما تکلیف خود را انجام می دهیم بقیه کارها به دست خداست؛ این صلابت و اتکال امام به خدا چیز کوچکی نیست.

امام جمعه یزد ادامه داد: ما مسئولین باید در فضای مجازی این بعد از شخصیت امام و یا ابعاد دیگر از شخصیت ایشان را برای جوانان و نوباوگان در قالب‌های داستان، خاطره، کلیپ، شعر، فیلم، انیمیشن و هنرهایی امثال آن در تبیین کنیم و جوانان مشتاق را از عطش آشنایی با بنیان‌گذار جمهوری اسلامی سیراب سازیم. این یکی از مهم ترین کارهایی است که امروزه باید انجام داد و این مهم را به گردن دیگری نینداخت.

آیت‌الله ناصری همچنین گفت: حال که آمریکا با دستگاه‌های تبلیغاتی‌اش و انواع اقدامات به هر نحو و با هر دروغ می‌خواهد ایران را منزوی کند و حکومت ایران را ناکام جلوه دهد، دولت ما باید فریاد بزند با خبرگزاری‌های خارجی  مصاحبه کند و گستاخی‌های دشمن را بی‌پاسخ نگذارد.  

وی اضافه کرد: دولت باید خدماتی که انقلاب اسلامی و امام انجام داده‌اند را تبیین کند. دشمنان نقاط ضعف را بزرگ جلوه می‌دهند و ما نباید در قبال آن سکوت کنیم. ما باید دشمنی‌های و کارشکنی‌های و جنایت‌های آن‌ها را فریاد بزنیم.

آیت‌الله ناصری در پایان گفت: ما نباید سکوت کنیم بلکه باید با خبرگزاری‌ها و رسانه های دنیا صحبت کنیم و پیام خودمان را انتقال دهیم. با یکی دو تویئت نمی‌شود حقانیت انقلاب را به اثبات رساند. همانطور که آن‌ها هجمه می‌کنند ما هم باید تمام قد دفاع کنیم نه نیم بند و یا با سکوت. امروز وظیفه ما در 39 سالگی انقلاب این است. این را باید گفت سکوت امروز چیزی جز شکست به همراه ندارد. 

یزد رسا

انتهای پیام/


فرهنگی فرهنگی

جدیدترین ها جدیدترین ها